لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۴

انتصاب سخنگوی جدید دولت رئیسی؛ او می‌گوید فقط «نظام‌های دیکتاتوری» شورای نگهبان ندارند


بهادری جهرمی، سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت (عکس از ایرنا)
بهادری جهرمی، سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت (عکس از ایرنا)

رسانه‌های ایران روز یکشنبه ٢٣ آبان از انتصاب علی بهادری جهرمی به عنوان سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت خبر دادند.

آقای بهادری جهرمی متولد سال ۱۳۶۴ و جوان‌ترین عضو کابینه ابراهیم رئیسی است.

به نوشته خبرگزاری ایرنا، وی دارنده مدرک دکتری در رشته حقوق عمومی از دانشگاه تهران و عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس است.

ایرنا درباره سوابق اجرایی آقای بهادری جهرمی به ریاست مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه، عضویت در کمیسیون حقوقی سازمان بازرسی کل کشور، و همچنین عضویت در مجمع مشورتی حقوقی پژوهشکده شورای نگهبان اشاره کرده است.

مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه نهادی موازی با کانون وکلای دادگستری است که در سال ١٣٨٠ تاسیس شد و به این‌ ترتیب این اختیار به قوه قضائیه داده شد که نسبت به تایید صلاحیت فارغ‌التحصیلان رشته حقوق جهت صدور مجوز تاسیس موسسات مشاور حقوقی و کارشناسان رسمی دادگستری اقدام نماید.

وی پیشتر در مصاحبه‌ای با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفته بود: «شورای نگهبان یک نهاد اختصاصی کشور ایران نیست. هر نظام مبتنی بر قانونی، یک نهاد مشابه شورای نگهبان دارد... ما نظامی نداریم که این نهاد یا مشابهش را نداشته باشد مگر این که آن نظام دیکتاتوری باشد.»

فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق حضور پررنگی در دولت دولت ابراهیم رئیسی دارند. گفته می‌شود دانشگاه امام صادق ارتباط نزدیکی با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بیت رهبری دارد.

XS
SM
MD
LG