لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۵

وکیل حمید بقایی: موکلم در زندان دچار سکته مغزی شد


وکیل حمید بقایی می گوید موکلش ۲۰ روز پیش در زندان سکته مغزی کرده است
وکیل حمید بقایی می گوید موکلش ۲۰ روز پیش در زندان سکته مغزی کرده است

پس از انتشار خبرهایی مبنی بر سکته مغزی حمید بقایی معاون رئیس جمهوری ایران در دوران محمود احمدی‌نژاد،وکیل مدافع او می گوید که موکلش ۲۰ روز پیش در زندان دچار سکته مغزی شده است.

مهران عبدالله پور وکیل مدافع حمید بقایی روز شنبه ۲۹ تیرماه به ایلنا با اعلام این خبر گفت که تا تصویب شود موکلش به مرخصی بیایند ۱۵ روز طول کشید. «هفته پیش مرخصی دادند و پیگیری کردیم و دیدیم که ایشان سکته کرده‌اند.»

پیشتر عبدالرضا داوری از فعالان رسانه‌ای نزدیک به احمدی‌نژاد خبر سکته مغزی بقایی را در صفحه توئیتری خود تایید کرده بود.

اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها با اظهار بی اطلاعی از سکته مغزی آقای بقایی به تسنیم گفت که او از شنبه هفته گذشته در مرخصی هشت روزه به سر می‌برد و امروز(شنبه) این مرخصی تمام می‌شود و بقایی باید فردا یکشنبه خود را زندان معرفی کند.

حمید بقایی در پرونده خود با اتهاماتی از جمله اختلاس روبرو بود که در نهایت در این پرونده به ۱۵ سال حبس، رد مال و جزای نقدی و شلاق محکوم شد. او که اسفند سال ۹۶ برای اجرای حکم به زندان منتقل شده است،‌ در اعتراض به محکومیتش اعتصاب غذا کرد و مدتی نیز در بیمارستان بستری شد.

مدت زمانی است که احمدی نژاد و نزدیکان او مورد غضب دستگاه قضایی قرار گرفته اند. در حالیکه در زمان ریاست جمهوری او، برخورد با فعالان مدنی و سیاسی شدت یافت، احمدی نژاد و نزدیکانش بعد از کنار رفتن از قدرت، نقش معترض را بازی می کنند.

آقای احمدی نژاد و نزدیکان او پرونده های قضایی علیه خود را سیاسی دانسته و انتقادات تندی علیه دستگاه قضایی جمهوری اسلامی و رئیس آن، صادق لاریجانی عنوان کرده اند.​

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG