لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۱

ایران از برخورد سه گلوله انفجاری جنگ قره باغ به داخل خاک خود خبر داد


درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان موجب کشته شدن حدود ۳۰ تن شد
درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان موجب کشته شدن حدود ۳۰ تن شد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از برخورد سه گلوله انفجاری در جریان درگیری اخیر در قره باغ به داخل خاک ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید شبستری روز یکشنبه ۱۵ فروردین گفت که در شامگاه روز شنبه سه گلوله انفجاری(خمپاره یا توپ) به نزدیکی یکی از روستاهای شهرستان خداآفرین برخورد کرد.

به گفته او، این حادثه به جز خسارت مختصری به یکی از تیرهای برق فشار قوی که به قطع برق منجر شد، هیچ خسارت مالی و جانی دیگری در بر نداشت.

این مقام استانداری آذربایجان شرقی اضافه کرد که در پی این رخداد مقامات مرزبانی ایران با مرزبانی دو طرف دیدار کرده و تذکر رسمی به آنها داده‌اند.

درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد اختلاف قره باغ روز شنبه موجب کشته شدن حدود ۳۰ تن از نظامیان و شهروندان طرفین شد. پس از یکروز درگیری شدید، آذربایجان روز یکشنبه اعلام کرد که به طور یکجانبه آتش بس برقرار کرد.

واکنش ایران به تشدید درگیری ها

از سوی دیگر، در پی تشدید درگیری نظامی میان جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان، حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی روز یکشنبه در تماس تلفنی با وزرای دفاع دو کشور، خواستار خویشتنداری و توقف درگیری نظامی و حل و فصل بحران از راه مذاکره شد.

XS
SM
MD
LG