لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۱

آیت الله خامنه‌ای درباره رسانه‌ای شدن نام افراد پیش از اثبات جرم به مجلس «تذکر» داد


آرشیو
آرشیو

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران روز چهارشنبه ۱۲ آبان گفت آیت‌ الله خامنه‌ای درباره رسانه‌ای شدن نام افراد پیش از صدور حکم دادگاه به مجلس «تذکر» داده است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، در پی اعلام اسم افراد در گزارش یکی از کمیسیون‌های مجلس به اتهام تخلف، رهبر جمهوری اسلامی از مجلس خواسته است پیش از اثبات جرم، موضوع رسانه‌ای نشود. او از مجلس خواستار پی‌گیری و «جبران» شده است.

محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، روز چهارشنبه در نطق پیش از دستور این تذکر را توجه به «حق‌ الناس» دانست و از اعضای مجلس خواست در گزارش‌های کمیسیون‌ها، نطق‌ها و تذکرهایشان به این مسئله توجه کنند و همچنین از رسانه‌ها خواست پیش از اثبات جرم از افراد نام نبرند.

در اظهارات قالیباف روشن نیست «تذکر» آیت الله خامنه‌ای مربوط به چه گزارش و کدام کمیسیون مجلس شورای اسلامی است.

نهادها و زیرمجموعه‌های وابسته به رهبر ایران، مانند روزنامه کیهان، در سه دهه گذشته اتهام‌های بسیاری را به شمار زیادی از فعالان سیاسی و مدنی، کارگری، فرهنگی و رسانه‌ای نسبت داده‌اند؛ اتهام‌هایی که هرگز در دادگاه ثابت نشده است.

روز سه‌شنبه، مجلس شورای اسلامی گزارش تهیه شده در کمیسیون بهداشت و درمان درباره عملکرد حسن روحانی به عنوان رئیس پیشین ستاد ملی مبارزه با کرونا را به دلیل«سوء مدیریت» و «تخلف» او به قوه قضائیه فرستاد.

XS
SM
MD
LG