لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۶

نعمت زاده: با خودروسازان فرانسه، آلمان و سوئد به تفاهم رسیده ایم


محمد رضا نعت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران روز سه شنبه ۱۷ آذر ماه از تفاهم با خودروسازان فرانسه، آلمان و سوئد خبر داد و گفت خودروسازان این کشورها برای اجرای تفاهم صورت گرفته منتظر اجرایی شدن برجام هستند.

خودروسازان فرانسوی، از جمله پژو، از مهم ترین شرکای تجاری شرکت های خودروسازی ایران محسوب می شوند. در پی مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵، سال گذشته شرکت پژو مذاکراتی را با ایران خودرو انجام داد و به نوشته خبرگزاری ها توافقی را مشروط به برداشته شدن تحریم های بین المللی علیه ایران، امضا کرد. این تحریم ها در صورت اجرایی شدن توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی، زمستان امسال خواهند شد.

پژو و بیشتر خودروسازان خارجی در پی تشدید تحریم های بین المللی علیه ایران، همکاری خود را با خودروسازان ایرانی قطع کرده بودند. قطع همکاری این خودروسازان موجب افت شدید کیفیت خودروهای تولید داخل شد و انتقاد خریداران را داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران همچنین گفت، تفاهم با خودروسازان ژاپن و ایتالیا نیز در مراحل اولیه قرار دارد.

او که در حاشیه همایش توسعه همکاری های ایران و فنلاند سخن می گفت اضافه کرد که امیدوار است ایران بتواند در زمینه های جنگل، محیط زیست، انرژی های تجدیدپذیر و تصفیه آب از تخصص شرکت های فنلاندی استفاده کند.

همایش توسعه همکاری های تجاری ایران و فنلاند با حضور وزرای تجارت ایران و فنلاند در تهران برگزار شد.

XS
SM
MD
LG