لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۴

یک مقام دولتی: ایران بهترین نقطه برای سرمایه گذاری است


یک مقام ارشد جمهوری اسلامی ایران می گوید تهران در حرکتی برای تقویت رشد اقتصاد در پی لغو تحریم ها، تضمین هایی به سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد خواهد کرد.

به گزارش «گلف نیوز»، محمد رضا فیاض، سفیر جمهوری اسلامی در امارات عربی متحده در مصاحبه ای در دبی گفت: «همه چیز برای سرمایه گذاری و سرمایه گذاری های مشترک آماده است. ما قادرهستیم همکاری کنیم و ضمانت بدهیم.»

در گزارش گفته می شود شرکت های بین المللی، بر آن هستند جای پایی در ایران در پی لغو تحریم های اقتصادی پیدا کنند. اما شرکت های کوچکتر ممکن است در سرمایه گذاری در کشوری که در ۲۵ سال گذشته هدف تحریم های گوناگون بوده است احتیاط کنند.

فیاض گفت بسیاری از شرکت ها برداشت درستی در مورد بازرگانی با ایران ندارند. او ایران را بهترین نقطه برای سرمایه گذاری دانست و گفت سرمایه گذاران باید به ایران بیایند و از واقعیت های سرمایه گذاری در آنجا آگاه شوند.

گلف نیوز بنقل از ناصر سعیدی، بنیانگذار و مدیر شرکت ناصر سعیدی و شرکا و اقتصاددان سابق در مرکز مالی بین المللی دبی می گوید ایران اگر قرار است سرمایه های خارجی را جذب کند، نیاز خواهد داشت تمام بخش بانکی و مالی خود را بازسازی کند.

بنا به گزارش، انتظار می رود میلیاردها دلار در ایران برای ساختن تاسیسات زیر بنایی از جمله جاده، مسکن، فرودگاه و بندر سرمایه گذاری شود. مبالغ عظیمی نیز برای توسعه صنعت نفت و گاز مصرف خواهد شد.

گلف نیوز می گوید احتمال می رود امارات عربی متحده، که بنا به گزارش ها چهارمین شریک بازرگانی ایران است، از لغو تحریم ها سود زیادی ببرد.

فیاض گفت سال پیش تجارت بین دو کشور به ۱۸ میلیارد دلار رسید، و پیش بینی کرد اندکی پس از لغو تحریم ها به ۴۰ میلیارد دلار، و بعد به ۶۰ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG