لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۹

مقام‌های ایران: حمله شب گذشته کار داعش نبود


رسانه‌های ایران از کشته شدن سه عضو نیروی انتظامی در پی حمله مسلحانه‌ای که شب گذشته در شهرستان ثلاث باباجانی واقع در شمال غربی استان کرمانشاه رخ داد، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، شهریار حیدری، مدیرکل امنیتی-انتظامی استانداری کرمانشاه روز چهارشنبه گفت: ماموران انتظامی شب گذشته (سه شنبه) هنگام گشت‌زنی با خودرو، مورد حمله «اشرار مسلح» قرار گرفتند.

این مقام دولت ایران گفت در جریان حمله، فرمانده پاسگاه انتظامی مسقر در ورودی شهر تازه‌آباد، جانشین فرمانده آن پاسگاه و یکی از پرسنل نیروی انتظامی کشته شدند.

خبرگزاری ایلنا، به نقل از آقای حیدری نوشت «باتوجه به نوع اقدام و نحوه حمله»، این عملیات احتمالاً کار گروه پژاک بوده است. اما به گزارش شبکه خبر، یکی از فرماندهان نیروی انتظامی هرگونه درگیری با پژاک را رد کرده است.

ایران گروه پژاک، شاخه ایرانی حزب کارگران کردستان ترکیه، را سازمانی تروریستی می‌داند و هر چند وقت یک بار، درگیری‌هایی بین اعضای آن گروه و نیروهای دولتی ایران در مناطق مرزی غرب کشور رخ می‌دهد.

حمله شب گذشته در حالی صورت می‌گیرد که پیکارجویان «دولت اسلامی در عراق و شام» چند شهر در نزدیکی مرز ایران را تصرف کرده‌اند و به پیشروی به سمت جنوب ادامه می‌دهند.

خبرگزاری مهر نیز به نقل از «یک مقام آگاه انتظامی» نوشت این حمله ارتباطی با «تکفیری‌ها» ندارد. مقام‌های ایران از گروه های افراطی سنی، نظیر دولت اسلامی عراق و شام، داعش، تحت عنوان گروه‌های تکفیری یاد می‌کنند.

XS
SM
MD
LG