لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

حبیب، خواننده درگذشت؛ "مرد تنهای شب" رفت


حبیب در بازگشت به ایران حضور چندانی در مجامع عمومی و رسمی نداشت اما در جشن "همدلی اهالی موسیقی" حاضر شد
حبیب در بازگشت به ایران حضور چندانی در مجامع عمومی و رسمی نداشت اما در جشن "همدلی اهالی موسیقی" حاضر شد

حبیب محبیان مشهور به حبیب خواننده سرشناس ایرانی كه در سالهای اخیر از خارج به ایران برگشته بود، بر اثر ایست قلبی در شمال ایران درگذشت.

حبیب كه ٦٣ سال داشت، در روستایی در رامسر درگذشت.

زکریا اشک پور سخنگوی مرکز اورژانس مازندران درباره جزئیات مرگ حبیب گفت: صبح جمعه ٢١ خرداد در ساعت ۹ و ۱۷ طی تماس با مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران برای انجام مأموریت در روستای نیاسته در کتالم رامسر درخواست آمبولانس شد. پس از اعلام مأموریت بلافاصله، همکاران به محل اعزام شدند و پس از بررسی وضعیت متوجه شدند که متأسفانه وی فاقد هرگونه علائم حیاتی و سیانوز کامل و مردمک‌ها گشاد شده بود.

به گفته این مقام اورژانس، وی سابقه مشکل قلبی داشت و اقدامات احیا مؤثر نبود.

حبیب، خواننده درگذشت؛ "مرد تنهای شب" رفت

حبیب در دهه پنجاه خورشیدی از ستاره های موسیقی ایران بود. او كه تحت تاثیر گروه بیلتلزها بود، با خواندن اهنگهای "مرد تنهای شب" و "شهلای من" در سال ١٣٥٦ مشهور شد.

یك حادثه تراژیك بر زندگی هنری او اثر گذاشت. او همسرش شادی را پیش از این آلبوم از دست داد كه این مساله زمینه‌ساز ساخت این ترانه‌ها شد.

حبیب مثل خیلی از خواننده های ایرانی كشور را بعد از انقلاب به‌ دلیل ممنوعیت خواندن ترک کرد و در سال ۱۳۶۴ در لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا ساکن شد.

در خارج او چند آلبوم داشت اما در سال ۱۳۸۸ با نگاشتن نامه‌ای به رئیس جمهور وقت، محمود احمدی‌نژاد، خواستار بازگشت به ایران شد و با موافقت ضمنی و پذیرفتن رعایت برخی شرایط به همراه خانواده اش به ایران بازگشت و در رامسر، چهارصد دستگاه اقامت کرد.

حبیب هر چند در برخی مراسم دولتی شركت داده می شد اما فعالیت هنری چندانی نداشت.

XS
SM
MD
LG