لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۵

مظنون به قتل معاون وزیر صنعت بازداشت شد


صفدر رحمت آبادی، معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت
صفدر رحمت آبادی، معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت
خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، می گوید نیروی انتظامی مظنون به قتل صفدر رحمت آبادی، معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت را دستگیر کرده است.

ایرنا به نقل از یک «مقام مسئول قضایی» نوشته است قاتل روز چهارشنبه دستگیر شد. این مقام که نامش در گزارش ایرنا منتشر نشده اعلام کرد «گفته می شود قاتل از آشنایان مقتول بوده است.»

صفدر رحمت آبادی، روز یکشنبه، ۱۹ آبان ماه، در میدان سبلان تهران با شلیک دو گلوله کشته شد.
نیروی انتظامی ایران گفته است به زودی اطلاعیه ای در این باره منتشر می کند.
در هفته های اخیر شماری از مقامات و مدیران ارشد در ایران به قتل رسیده اند.

صبح چهارشنبه، ۱۵ آبان ماه، دادستان زابل و راننده اش هدف گلوله افراد مسلح ناشناس قرار گرفتند و داخل خودرو کشته شدند.

میرشمس الدین پورباقری، شهردار سابق بندر انزلی و لاهیجان و همچنین عضو هیئت مدیره شهر جدید پرند، نیز با ضربات چاقو به قتل رسید.

خبرگزاری ها در ایران، ۲۰ آبان ماه، با انتشار خبر کشته شدن او نوشتند که جسد او چند روز بعد از مرگش داخل خودرویی در گرمدره، از توابع شهرستان کرج کشف شد.

احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی روز چهارشنبه سیاسی و یا امنیتی بودن تمامی قتل های اخیر مقامات در ایران را رد کرد.

او همچنین گفت ترور موسی نوری قلعه نو، دادستان عمومی و انقلاب زابل با گروه سنی جیش العدل که در استان سیستان و بلوچستان دست به حملات مسلحانه زده، ارتباطی ندارد. جیش العدل می گوید این گروه عامل قتل دادستان زابل بوده است.

رجب علی شیخ زاده، معاون سیاسی و امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان چهارشنبه شب ۱۵ آبان اعلام کرد چند نفر به اتهام ترور موسی نوری قلعه نو، دستگیر شدند.

هنوز هویت این بازداشت شدگان منتشر نشده است. اما احمدرضا رادان بدون ذکر جزئیات گفته است «علت قتل دادستان زابل به یکی از پرونده ها باز می گردد.» او همچنین گفت بازداشت شدگان این پرونده همه ایرانی هستند.
XS
SM
MD
LG