لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۰

یک روز بعد از توقیف هفته‌نامه «صدا»، یک روزنامه نگار شاغل در آن ساعاتی بازداشت شد


علی ملیحی از روزنامه نگاران شاغل در هفته نامه صدا، بعد از چندساعت بازداشت و بازجویی آزاد شد.

روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت، برخی منابع خبری در ایران خبر دادند که «با هجوم ماموران امنیتی»، علی ملیحی در منزلش در تهران بازداشت شد. ساعاتی بعد خبر آزادی وی منتشر شد.

بازداشت چند ساعته این روزنامه نگار یک روز بعد از توقیف هفته نامه صدا صورت گرفت که ملیحی از افراد شاغل در آن بود. فاطمه سعیدی، سخنگوی فراکسیون موسوم به «امید» مجلس شورای اسلامی ایران در توئیتی نوشت «توقیف مجله صدا و بازداشت یک روزنامه‌نگار باعث نگرانی از اتخاذ رویکردی اشتباه برای عبور از شرایط سخت پیش روست.»

هفته نامه «صدا» پس از اعتراض شدید رسانه‌های حکومتی ایران، روز شنبه ۲۱ اردیبهشت از سوی شعبه ۴ دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شد. شماره جدید این هفته نامه با تیتر «دوراهی جنگ و صلح» و زیر تیتر «میانه‌روها شکست خوردند یا بار دیگر ایران را از جنگ نجات می‌دهند» روی عکسی از ناو و ناوچه‌های آمریکایی منتشر شده بود.

حامیان حکومت در رسانه‌های خود و همچنین در شبکه‌‎های اجتماعی مدعی شده‌اند که این اقدام در راستای «تبلیغ» و «بزرگنمایی» خطر جنگ بوده و قصد «تشویق» به صلح و مذاکره با آمریکا را داشته است.

علی ملیحی پیش از این در سال ۱۳۸۸ و در جریان بازداشت‌های گسترده فعالان سیاسی و مطبوعاتی بعد از انتخابات ریاست جمهوری چندسال زندانی شده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG