لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۱

اصرار مقامات زندان برای پایان اعتصاب فرهاد میثمی، پزشک زندانی؛ میثمی خواستار آزادی دیگران است


فرهاد میثمی فعال مدنی در کنار نسرین ستوده وکیل دادگستری بارها در اعتراضات شرکت کرده بود.
فرهاد میثمی فعال مدنی در کنار نسرین ستوده وکیل دادگستری بارها در اعتراضات شرکت کرده بود.

فرهاد میثمی فعال مدنی زندانی می‌گوید تا رسیدن به خواسته‌های خود به اعتصاب غذا ادامه خواهد داد؛ یکی از خواسته‌های آقای میثمی، آزادی برخی زندانیان، از جمله رضا خندان همسر نسرین ستوده وکیل دادگستری است.

محمد مقیمی وکیل فرهاد میثمی روز پنجشنبه ۳ آبان به صدای آمریکا گفت، این فعال حقوق بشر از حدود یک ماه پیش در بهداری زندان اوین نگهداری می‌شود و او را با اجبار زیر سرم قرار داده‌اند تا به اعتصاب غذای خود پایان دهد، اما میثمی می‌گوید تا خواسته او انجام نشود به اعتصاب ادامه می‌دهد.

فرهاد میثمی از ۹ مرداد امسال در بازداشت به سر می‌برد. او از نزدیکان نسرین ستوده است و در اغلب اعتراضات به همراه او حضور داشت.

مقام های قضایی ایران بعد از بازداشت میثمی، او را به اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، اشاعه و ترویج فساد و فحشا و بی‌حجابی در جامعه متهم کردند. در اعتراض، آقای میثمی از دو ماه پیش دست به اعتصاب غذا زد.

گفتگو با محمد مقیمی وکیل فرهاد میثمی، پزشک زندانی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

آقای مقیمی وکیل میثمی در گفت‌وگو با صدای آمریکا، ضمن ابراز نگرانی از سلامت فرهاد میثمی، عنوان کرد که ما انتظار داریم مقامات خواسته‌های قانونی ایشان را مد نظر داشته باشند تا ایشان هم به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

پیشتر سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده است که مقامات ایران باید فرهاد میثمی را فورا و بدون قید و شرط آزاد کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG