لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۳

یاسین رامین بازداشت شد؛ همسر "بازیگر اصلاح‌طلب" یا فرزند مدیر اصولگرا؟


یاسین رامین(سمت چپ) در کنار مهناز افشار محمدرضا گلزار
یاسین رامین(سمت چپ) در کنار مهناز افشار محمدرضا گلزار

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران روز سه‌شنبه ۲۶ مرداد ماه خبر داد که برای متهم پرونده شرکت رشد وابسته به جمعیت هلال احمر، وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی صادر شده اما چون نتوانسته این وثیقه را تهیه کند، بازداشت و زندانی شده است.

رسانه‌های اصولگرا از جمله خبرگزاری فارس می‌گویند فرد بازداشت شده مورد اشاره دادستان تهران، یاسین رامین، فرزند محمدعلی رامین، از مقامات دولت محمود احمدی‌نژاد، و همسر مهناز افشار بازیگر مشهور ایرانی است.

این رسانه‌ها از مهناز افشار به عنوان "بازیگر اصلاح‌طلب" نام برده‌اند، اما به پیشینه دولتی محمدعلی رامین اشاره نکرده‌اند. آقای رامین از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد بود و مدتی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده داشت.

او از جمله اصولگرایان تندرو است که به عنوان تئوریسین "نفی هولوکاست" در دولت احمدی‌نژاد شناخته می‌شود.

با این حال یاسین رامین سال گذشته در گفت‌وگویی با وبسایت روزآنلاین عنوان کرد که با پدرش در مواضع سیاسی اختلاف دارد.

مهناز افشار هم آشکارا در توییتر شخصی خود مواضعی منتقدانه دارد که به شدت مورد حمله رسانه‌های اصولگرا قرار گرفته است. خطبه عقد آنها هم توسط محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین ایران خوانده شد.

در گزارش‌های متعدد رسانه‌‌ای علیه یاسین رامین، دو اتهام عمده مطرح شده است. یکی واردات "شیر خشک فاسد" است، که آقای رامین آن را "از اساس" تکذیب کرد و به روزآنلاین گفت که تنها تجارت شیر خشک زندگی‌اش، خرید شیر خشک برای فرزندش بوده است.

اتهام دوم دریافت دو میلیون یورو برای خرید تجهیزات پزشکی از کشور آلمان بوده که تجهیزات تحویل هلال احمر ایران شده، اما پول به دست شرکت آلمانی نرسیده است.

گفته می‌شود که یاسین رامین دارای تابعیت آلمان است و به دلیل محدودیت‌های ایران او را انتخاب کرده بودند تا تحریم‌ها را دور زده و تجهیزات مورد نظر را خریداری کند.

XS
SM
MD
LG