لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۴

حاشیه‌های ایران‌-‌آرژانتین؛ از عذرخواهی حقیقی تا تقدیر روحانی


بازی تیم ملی فوتبال ایران در برابر آرژانتین، با واکنش‌ها و حاشیه‌های جالبی همراه بود.

پس از باخت تیم ایران از آرژانتین، با تک کل لیونل مسی در دقیقه ۹۱، رئیس جمهوری ایران با انتشار پیامی از بازیکنان ایران تشکر کرد. حسن روحانی با «فداکارانه» و «جوانمردانه» خواندن بازی بازیکنان ایران، از آنها و کادر فنی تیم تقدیر کرد. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم در فیس بوک خود بازی تیم ایران را موجب «سربلندی» دانست.

با وجود این تقدیر رسمی و گزارش‌هایی مبنی بر خوشحالی هواداران تیم ملی فوتبال در ایران، علیرضا حقیقی، دروازه‌بان تیم ملی اما از مردم و هواداران تیم ملی به خاطر گلی که خورد، عذرخواهی کرد. حقیقی با انتشار ویدئوی کوتاهی در صفحه هواداران خود در فیس بوک، از مردم پوزش خواست و گفت که امیدوار است بتوانند در بازی بعد نتیجه بهتری بگیرند. مهرداد پولادی و اشکان دژاگه هم در تویتر خود نوشته اند که پنالتی به نفع ایران صد در صد بود و داور باید آن را می گرفت.

در این بین، کنایه‌های بعضی از نشریه‌های ورزشی به تیم ملی آرژانتین هم جالب است. وبسایت روزنامه آس، روزنامه پرتیراژ اسپانیایی نوشته است که «مسی و رومرو جلوی آبروریزی آرژانتین مقابل ایران را گرفتند»، یک روزنامه دیگر اسپانیایی هم در وبسایت خود نوشته: «دیه گو آرماندو مسی جلوی ظهور یک کاستاریکای جدید را گرفت». روزنامه مارکا، پرتیراژترین روزنامه ورزشی اروپا هم به شیوه بازی تیم آرژانتین کنایه زده و آن را «سیستم مسی» نامیده است. به نوشته این نشریه، تنها سیستمی که در این بازی به درد آرژانتین خورد سیستم مسی بود.

مسی اما خودش این اعتقاد را نداشت. او در نشست خبری بعد از بازی، گفت که «مدافعان ایران نه تنها من، که همه بازیکنان آرژانتین را مهار کرده بودند» و در ادامه صحبت‌هایش از رومرو، دروازه بان آرژانتین تشکر کرد که با واکنش‌هایش مانع رسیدن ایران به گل و باخت آرژانتین شد.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: «واقعیت این است که ما بازی سختی را پشت سرگذاشته‌ایم. باید صادقانه بگویم که ایران نمایش خوب و عالی داشت و راه‌های نفوذ ما را بسته بود. به همین خاطر شکستن سد دفاعی آنها سخت بود.»

آخرین خبر از اتفاقات پس از بازی اینکه، فیفا در وبسایت خود بار دیگر به مهرداد پولادی نمره خوبی داده و گفته است که ایران دیگر نگران دفاع چپ در فوتبال ملی خود نیست. وبسایت فیفا به پولادی نمره ۹.۷ داده و بازی او را ستایش کرده است.
XS
SM
MD
LG