لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۶

پیام تسلیت سیدحسن خمینی به میرحسین موسوی


پیام تسلیت سیدحسن خمینی به میرحسین موسوی
پیام تسلیت سیدحسن خمینی به میرحسین موسوی

سایت کلمه گزارش کرد سیدحسن خمینی در پیامی به میرحسین موسوی درگذشت میراسماعیل موسوی را به وی تسلیت گفته است.

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران نیز متن پیام سید حسن خمینی به مهندس موسوی را منتشر کرده است.

در این پیام که سیدحسن خمینی برای میرحسین موسوی فرستاده، چنین آمده است:

«جناب اقای مهندس میرحسین موسوی! درگذشت والد ماجد مرحوم حاج سید اسماعیل موسوی که عمری را در عشق به پیامبر و اهل بیت مکرم ایشان سپری نمود، خدمت جنابعالی، جمیع بستگان خصوصا برادران و خواهران گرامیتان تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران واسعه و برای جمیع بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم. سید حسن خمینی»

پس از اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیدحسن خمینی دومین شخصیت برجسته در نظام جمهوری اسلامی است که همزمان با حبس خانگی میرحسین موسوی، سکوت را شکسته و به این مناسبت پیام تسلیت فرستاده است.

روزنامه دولتی ایران در واکنش به پیام تسلیت اکبر هاشمی رفسنجانی برای میرحسین موسوی نوشت: «درحالی که به نظر می‌رسید با توجه به نارضایتی افکار عمومی از مواضع و اقدامات آقای هاشمی رفسنجانی در سال گذشته که روند حمایتی و البته دوپهلو نسبت به جریان فتنه و سران آن داشت، سال ۹۰ سرآغاز رویکرد او در عرصه سیاسی کشور باشد، پیام تسلیت هاشمی به خانواده موسوی در پی درگذشت پدر میرحسین موسوی نشان از ادامه روند نامناسب وی در سال جدید دارد.»

به گفته محافل منتقد نظام، ارسال پیام تسلیت سیدحسن خمینی به میرحسین موسوی، مقتدرترین شخصیت مخالف دولت به دلیل شرایط سیاسی ویژه ای که حاکم شده، گونه ای ابراز استقلال و مخالفت با سیاست های فشار و سرکوب نظام علیه مخالفان سیاسی بشمار می آید.

سایت کلمه در تازه ترین اعلامیه خود از لغو برنامه مراسم مجلس ترحیم روز یکشنبه خبر داده است.

XS
SM
MD
LG