لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۴

پلیس تهران به جای عاملان کشتار سگ‌ها، «انتشار دهنده فیلم» را دستگیر می‌کند


تجمع اعتراضی به کشتار سگ‌ها مقابل شهرداری تهران در روز دوشنبه ۲۸ مرداد.

پس از اعتراضات به کشتار سگ‌ها در تهران و درخواست برای پاسخگویی شهرداری، رئیس پلیس پایتخت در اظهارنظری اعلام کرد فردی که اقدام به انتشار تصاویر سگ‌کشی کرده‌است به زودی دستگیر‌ می‌شود.

حسین رحیمی روز چهارشنبه ۳۰ مرداد در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این که تصاویر منتشر شده «جدید نبوده» و مربوط به سال‌های گذشته است گفت: «فردی که اقدام به انتشار این تصاویر و جریحه دار کردن افکار عمومی کرده بود به زودی از سوی پلیس دستگیر خواهد شد

این فرمانده انتظامی همچنین «حفاظت و مراقبت از حیوانات» را از جمله مواردی عنوان کرد که در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد. این اظهارنظر فرمانده پلیس تهران در شرایطی است که در گذشته تصاویر متعددی از آزار و کشتار دسته جمعی سگ‌ها از سوی شهرداری ها منتشر شده بود اما تا کنون پلیس با عاملان برخوردی نداشته است.

همچنین نیروی انتظامی از جمله نهادهای امنیتی است که با سگ‌گردانی در سطح شهر برخورد می‌کند. حتی در ماه‌های اخیر برخورد با سگ‌گردانی در شهرهای مختلف ایران از سوی پلیس افزایش یافته است.

پلیس حتی با حامیان حقوق حیوانات نیز سابقه برخورد خشونت آمیز داشته است. در آخرین مورد تجمع مسالمت‌آمیز این معترضین که روز دوشنبه مقابل شهرداری تهران برگزار شده بود، از سوی ماموران به خشونت کشیده شد و برخی تصاویر منتشر شده حاکی از استفاده ماموران از گاز‌اشک‌ آور و ضرب و شتم معترضین بود.

خبرگزاری های داخل ایران نیز گزارش دادند که چندین نفر از حامیان حقوق حیوانات در این تجمع از سوی ماموران پلیس بازداشت شده‌اند.

این تجمع در پی انتشار فیلمی از «کشتار سگ‌ها با تزریق اسید» در کهریزک روز دوشنبه ۲۸ مرداد مقابل شهرداری تهران برپا شده بود و جمعی از حامیان حقوق حیوانات و شهروندان خواهان متوقف کردن رفتارهای خشونت‌آمیز با سگ‌ها،‌ تصویب قانون حمایت از حقوق حیوانات و پاسخگویی شهرداری تهران درباره کشتار سگ‌ها شده بودند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG