لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۳

برخی سلبریتی‌ها و معلمان خصوصی کنکور با «آمبولانس» در تهران تردد می‌کنند 


چندی پیش رئیس اورژانس تهران از کمبود حداقل ۲۷۰ آمبولانس در تهران خبر داده بود.
چندی پیش رئیس اورژانس تهران از کمبود حداقل ۲۷۰ آمبولانس در تهران خبر داده بود.

در حالی که چندی پیش رئیس اورژانس تهران از کمبود حداقل ۲۷۰ آمبولانس پایتخت خبر داده بود، رئیس اداره آمبولانس خصوصی پدیده عجیب تردد برخی سلبریتی‌ها و افراد پولدار با «آمبولانس‌های خصوصی» جهت فرار از ترافیک تهران را تایید کرد.

مجتبی لهراسبی روز سه‌شنبه ۲۹ مرداد درباره تردد سلبریتی‌ها، معلمین خصوصی و برخی افراد پولدار با آمبولانس‌های خصوصی در پایتخت اعلام کرد که تاحدی این پدیده وجود دارد و مشاهده شده که هر فردی اعم از هنرپیشه‌های خیلی معروف و... هم این اقدام را انجام داده‌اند؛ بنابراین این اقدام مختص به قشر خاصی نیست.

براساس آئین نامه آمبولانس‌های خصوصی در ایران استفاده از این آمبولانس ها تنها به منظور انتقال بیماران و پس از صدور برگه ماموریت عنوان شده و استفاده در سایر موارد ممنوع است.

پیش از این «علی عبدالعالی» یک استاد دانشگاه عنوان کرده بود که عده‌ای از معلمین خصوصی با «آمبولانس» رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آن‌ها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست.

حالا نیز مجتبی لهراسبی رئیس اداره آمبولانس خصوصی ایران عنوان کرده است که برای شناسایی متخلفان همکاری با دادستانی ادامه دارد اما « با توجه به بالا بودن حجم کاری پلیس، نتوانستند در این زمینه با ما همکاری کنند.»

به گفته لهراسبی این تخلفات ، مربوط به آمبولانس‌هایی بوده که در مراکزمجاز آمبولانس‌های خصوصی نبودند، اما کارشان به نام این مراکز تمام می‌شود.

بروز پدیده تردد این افراد با آمبولانس در شرایطی است که چندی پیش پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران از کمبود آمبولانس در پایتخت خبر داده و گفته بود که « باید در شهر تهران حدود ۵۰۰ دستگاه آمبولانس داشته باشیم و این درحالی است که تعداد آمبولانس‌های اورژانس در تهران تنها ۲۳۰ دستگاه است که تعدادی از آنها نیز فرسوده شده و نیاز به تعویض یا نوسازی دارند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG