لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۱

وزیر فرهنگ و ارشاد: فیسبوک باید رفع فیلتر شود


علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران درباره دسترسی آزاد به شبکه های اجتماعی گفت مسئله مسدود بودن فیسبوک مربوط به «کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ» است و مستقیما زیر نظر وزارت ارشاد نیست.

علی جنتی گفت باید با کمیته فوق صحبت شود تا «نه تنها فیسبوک، بلکه سایر شبکه های اجتماعی نیز قابل دسترس شوند و قید غیرقانونی برای دسترسی به آنها برداشته شود.»

آقای جنتی ضمن تاکید بر این که نقش نماینده وزارت ارشاد در کمیته فوق پررنگ شده گفت «باید فیلترینگ سایت های اینترنتی را به حداقل ممکن و در مواضع ضروری برسانیم.»

شبکه های اجتماعی پرطرفدار جهان نظیر فیسبوک و توئیتر در ایران مسدود هستند. اخیرا کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز که برای به اشتراک گذاشتن عکس است، از بازنشدن عکس ها شکایت می کنند و احتمال پیوستن اینستاگرام به سایت های ممنوعه را مطرح کرده اند.

احمد شهید، نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای وضعیت حقوق بشر ایران، در گزارش اخیر خود انسداد و فیلترینگ گسترده وبسایت های مختلف اینترنتی، از جمله شبکه های اجتماعی را به عنوان یکی از مصادیق نقض حقوق بشر در ایران خواند و خواستار اقدام دولت جهت لغو محدودیت ها شد.

فیسبوک و توئیتر در حالی برای شهروندان در ایران فیلتر است که شماری از مقامات ارشد جمهوری اسلامی در این شبکه ها فعال هستند.
XS
SM
MD
LG