لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۱

تحویل ندادن سوخت‌ فرودگاه بین‌المللی تهران را مختل کرد


فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران- آرشیو
فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران- آرشیو

تحویل ندادن سوخت‌ به شرکت‌های هواپیمایی بدهکار، دلیل اختلال در روند کاری فرودگاه امام خمینی تهران و تاخیر در چندین پرواز روز چهارشنبه اعلام شد.

حمیدرضا سیدی، مدیرکل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران با رد لغو پروازها، مشکل به وجود آمده را در حد تاخیرهای چند دقیقه‌ای دانسته است.

بدهکاری شرکت‌های هواپیمایی به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و خودداری این شرکت از تحویل سوخت به هواپیماها در سال‌های گذشته نیز چندین بار باعث تاخیر و یا لغو برخی پروازها شده است.

اما محمد خداکرمی‌، معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی ایران به خبرگزاری فارس گفت که این مشکل حل شده و هیچ پروازی به دلیل نبود سوخت، لغو نشده است.

آقای کرمی گفت سازمان هواپیمایی معتقد است مسافران نباید از مشکل میان شرکت‌های هواپیمایی و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی "متضرر" شوند؛ به همین دلیل از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خواسته شده تا در نشست‌های مشترک موضوع مطالبات خود را پیگیری کند.

از سوی دیگر محمدرضا مظلوم، مدیربازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز گفته است هیچ مشکلی برای تأمین سوخت شرکت‌های هواپیمایی وجود ندارد اما دو شرکت هواپیمایی "آسمان" و "ایران ایرتور" تاکنون برای تعیین تکلیف بدهی خود مراجعه نکرده‌اند.

به گفته این مقام وزارت نفت، چون فروش سوخت به این دو شرکت هواپیمایی به‌ صورت نقدی انجام می‌شود، در برخی از فرودگاه‌های کشور محدودیتی برای تأمین سوخت این دو شرکت ایجاد شده است.

همچنین اعلام شده که شرکت هواپیمایی آسمان ۲۶۵ میلیارد تومان و شرکت هواپیمایی ایران ایر تور ۶۰ میلیارد تومان به شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی بدهکار است.

پیش از این مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی مجموع بدهی شرکت‌های هواپیمایی را "حدود ۸۵۰ میلیارد تومان" اعلام کرده بود.

XS
SM
MD
LG