لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۵

هواپیمای مسافربری از باند فرودگاه در ماهشهر خارج شد؛ فرود «با سرعت زیاد» روی باند


خارج شدن هواپیمای مسافربری تهران ماهشهر از باند فرودگاه تلفات جانی نداشته است.
خارج شدن هواپیمای مسافربری تهران ماهشهر از باند فرودگاه تلفات جانی نداشته است.

یک فروند هواپیمای مسافربری تهران ماهشهر روز دوشنبه ۷ بهمن ماه به هنگام فرود از باند فرودگاه ماهشهر خارج شد. در حالیکه مقامات می گویند این اتفاق به دلیل «نقص فنی» بوده، برخی روایت ها حکایت از سرعت زیاد خلبان در زمان فرود است.

بنابر گزارش رسانه ها در ایران، رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد که این هواپیما از نوع بوئینگ «ام‌دی» و تعداد مسافران آن ۱۳۵ نفر بوده است که همه آن‌ها در سلامت کامل هستند.

مهرزاد شریفی، معاون فرماندار ماهشهر هم گفت این هواپیمای کاسپین از تهران به سمت ماهشهر در حال پرواز بود که در ساعت ۷:۳۵ دقیقه نتوانست در فرودگاه ماهشهر فرود بیاید و از باند منحرف شد.

مقامات ایران هنوز علت خروج این هواپیما از باند را اعلام نکرده‌اند.

مرجان توحیدی که خبرنگار است، در توئیتر خود نوشت که مسافر این پرواز بود. او در شرح این سانحه نوشت: «مسافر هواپیمای کاسپینم به مقصد ماهشهر، هواپیما با سرعت بالایی نشست، با همون سرعت ادامه داد. و انگار به چیزی برخورد کرده باشه متوقف شد. از باند خارج شد و فقط میتونم بگم تقدیر بود که به چیزی برخورد نکرد. تمام اون مدت رو جیغ کشیدم. مهماندار سعی میکرد مسافرا را آروم کنه.»

از سوی دیگر، یک مسافر به ایسنا گفت «پس از آنکه در باند فرودگاه ماهشهر هواپیما به زمین نشست صدای مهیبی شنیده شد و به نظر می‌رسد که خلبان نتوانست هواپیما را کنترل کند چرا که چرخ‌های هواپیما شکسته شد.»

گزارش‌ها حاکی است که این حادثه در کمربندی ماهشهر - سربندر در نزدیکی پل فرودگاه رخ داده و این جاده فعلا مسدود است و هواپیما دقیقا وسط جاده است.

همچنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان اعلام کرد که در پی این حادثه یک زن و یک مرد از ناحیه پا دچار مصدومیت سطحی شده بودند و به مرکز درمانی انتقال یافتند.

این حادثه در شرایطی است که در پنجم بهمن ماه نیز هواپیمای «ایران‌تور» که تهران را به مقصد استانبول ترک کرده بود به دلیل نقص فنی به تهران بازگشت و در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.

تکرار این حوادث چند هفته پس از سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی در آسمان تهران است. بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی در حومه تهران، با شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران سرنگون شد.

پس از چند روز اصرار مقامات ایران، که می گفتند سقوط هواپیما در پی نقص فنی روی داده است، سپاه سرانجام اعلام کرد که این هواپیما را به اشتباه هدف قرار داد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG