لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۳

مدیر عامل ایران ایر : قرارداد خرید ایرباس سنگین و اجرای آن زمانبر است


مدیر عامل ایران ایر ابراز امیدواری کرد که این دو قرارداد خرید تا ۴۵ روز دیگر نهایی شود.
مدیر عامل ایران ایر ابراز امیدواری کرد که این دو قرارداد خرید تا ۴۵ روز دیگر نهایی شود.

در حالیکه چهار ماه از سفر اروپایی حسن روحانی به فرانسه و ایتالیا و اعلام توافق با ایرباس برای خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای مسافربری گذشته، مدیر عامل ایران ایر اعلام کرد که اجرایی کردن این قرارداد به دلیل پیچیدگی و جزئیات بسیار، به درازا کشیده است.

به گزارش ایرنا، فرهاد پرورش، مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر) روز یکشنبه دوم خرداد با اشاره به توافق برای خرید ۱۱۸ فروند ایرباس و ۲۰ فروند هواپیمای ای تی آر گفت که مذاکره با این شرکت ها برای اجرایی کردن قرارداد ها ادامه دارد.

مدیر عامل ایران ایر اضافه کرد که قرارداد بسیار بزرگ و پیچیده‌ای تنظیم شده که ‌‌ابعاد آن گسترده است. به گفته او، این قرارداد شامل حوزه‌های مختلفی نظیر حقوقی، مالی، فنی، عملیاتی، آموزش، پشتیبانی و از این قبیل است و چون تعداد هواپیماها زیاد بوده و حجم قرارداد سنگین، اجرایی شدن آن "کمی‌" زمان‌بر شده است.

با این حال او ابراز امیدواری کرد که طبق وعده شرکت ایرباس تا پایان سال جاری میلادی هشت فروند هواپیمای ایرباس و ای تی آر وارد ناوگان ایران ایر شود. ای تی آر یک شرکت ایتالیایی فرانسوی است.

مدیر عامل ایران ایر همچنین ابراز امیدواری کرد که این دو قرارداد خرید تا ۴۵ روز دیگر نهایی شود.

پیش از این نیز وزیر راه ایران ورود این هواپیماها را تحولی بزرگ در صنعت هواپیمایی ایران دانسته و نحوه خرید آنها را اجاره به شرط تملیک بوسیله شرکت های هواپیمایی ایرانی عنوان کرده بود.

XS
SM
MD
LG