لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۵

معامله جدید ایران برای جت های ایرباس فشار بر ترامپ را افزایش می دهد


سومین هواپیمای ایرباس خریداری شده ایران پس از برجام وارد فرودگاه مهرآباد شد - آرشیو
سومین هواپیمای ایرباس خریداری شده ایران پس از برجام وارد فرودگاه مهرآباد شد - آرشیو

خلاصه مقاله ای از ریک گلدستون در نیویورک تایمز

دو شرکت هوایی ایران تفاهم نامه هایی را برای خرید هفتاد و سه جت مسافربری با ایرباس در روز پنج شنبه امضا کردند؛ این امر نشانه ای از این است که صنایع هواپیما سازی جهان معتقدند با وجود تخاصم فزاینده دولت ترامپ چنین قراردادهایی به ثمر خواهد نشست.

ارزش این قراردادهای آتی که ایرباس آن ها را تفاهم نامه توصیف کرده است، دو میلیارد و پانصد میلیون دلار است و توسط ایرباس در «نمایشگاه هوایی پاریس» که رویدادی مهم برای فروش هواپیماهای این شرکت است اعلام شد.

اگر این توافق تکمیل شود، موقعیت ایران به عنوان یک مشتری مهم در صنعت هوایی که زیر سایه بویینگ در آمریکا و ایرباس در اروپا قرار دارد تحکیم خواهد شد. ناوگان هوایی سالخورده ایران برای نوسازی و خروج از سال ها تحریم طی سال گذشته قراردادهایی برای خرید یکصد و چهل هواپیما از بویینگ و یکصد هواپیما از ایرباس امضا کرده است.

بنا بر تفاهم نامه جدید شرکت «ایران ایرتور» قصد خرید چهل و پنج جت روزآمد شده «اِی ۳۲۰» را دارد و شرکت هوایی «زاگرس» خواهان بیست جت روزآمد شده «اِی ۳۲۰ اس» و هشت جت روزآمد شده «اِی ۳۳۰ اس» شرکت ایرباس است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG