لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۷

مدارس ابتدایی در تهران به دنبال تشدید آلودگی هوا تعطیل شد


در پی شدت گرفتن آلودگی هوا، دبستان های شهر تهران و مناطق غرب استان تهران در روز چهارشنبه تعطیل اعلام شد.

به گزارش ایسنا، استاندار تهران روز سه شنبه ۲۱ آبان از تعطیلی مهدکودک‌ها، مدارس ابتدایی و پیش‌‌دبستانی شهر تهران و شهرری به همراه چهار شهرستان استان تهران در روز چهارشنبه خبر داد.

مدارس شهرستان‌های قرچک، ورامین، پیشوا ، پاکدشت و شهرری، شهریار، ملارد، قدس، رباط کریم، بهارستان، و اسلامشهر نیز در هر دو نوبت صبح و عصر روز چهارشنبه ۲۲ آبان تعطیل هستند.

محسن بندپی با بیان اینکه ۱۰ نقطه از تهران در شرایط ناسالم قرار دارد گفت که شاخص آلودگی در این مناطق از ۱۰۱ در روزهای گذشته به بالای ۱۵۰ در روز سه شنبه رسید.

آلودگی هوای تهران چندین دهه است که در فصل پاییز تشدید شده و شرایط خطرناکی را برای شهروندان پایتخت ایجاد می‌کند. کارشناسان صنایع آلاینده، سوخت و خودروهای غیراستاندارد، انباشت جمعیت فراتر از ظرفیت تهران و ساخت و ساز در مسیر جابجایی هوا را از عوامل شدت گرفتن آلودگی هوا در این شهر می‌دانند.

این موارد به همراه تخریب باغ ها و محیط زیست پایتخت موجب انتقادات زیادی به مدیریت شهری تهران شده است.

مقامات ایالات متحده بارها با اشاره به سوءمدیریت در رژیم جمهوری اسلامی که منابع طبیعی ایران را به نابودی کشانده این اقدامات را موجب بروز بحران‌های زیست محیطی دانستند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در اردیبهشت ماه سال گذشته با اعلام حمایت از مردم ایران گفته بود که «بحران‌های مالی و زیست محیطی را در ایران شاهد هستیم. فساد کشور را فرا گرفته است. رژیم از مردم خود می‌دزدد.»

همچنین، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، هم با اشاره به این‌که پس از انقلاب در ایران ششصد سد «بدون هیچگونه ارزیابی محیط زیستی» ساخته شده است، اعلام کرده بود که رژیم جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته منابع آبی کشور را با سوءمدیریت نابود کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG