لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۶

بازنشستگی اجباری «خلبان قهرمان» ایرانی


خلبان ایرانی که سال گذشته قهرمان ملی شناخته شد، به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته که هواپیمایی ملی ایران او را وادار به بازنشستگی کرده است.

هوشنگ شهبازی سال گذشته به پاس فرود آوردن یک هواپیمای مسافربری که چرخهایش مشکل فنی پیدا کرده بود، قهرمان ملی نام گرفت. او می گوید طی تلاشهای شخصی اش برای اعتراض به تحریم های غرب علیه ایران، یونیفرم خلبانی اش را به تن داشته و هواپیمایی جمهوری اسلامی می گوید به این سبب، باید از فعالیت کناره گیرد و بازنشسته شود.

کاپیتان هوشنگ شهبازی معتقد است که تشدید تحریم های غرب علیه ایران جان مسافران هواپیماهای ایرانی را که اغلب ساخت آمریکا و اروپا هستند و قدیمی اند، به خطر می اندازد؛ چون روزآمد کردن قطعات و اجزای هواپیماها را ناممکن می کند.

ایران ایر روز پنجشنبه به آقای شهبازی گفته که هنگام سخن گفتن علیه تحریم ها در خارج از کشور، از جمله در کنفرانسی که به تازگی در آن شرکت و سخنرانی کرده، نباید یونیفرم خلبانی اش را بر تن می کرد و از‌آنجا که او این لباس را به تن داشته،‌ از وی خواسته شده از خدمت کناره گیرد.

کاپیتان شهبازیکه ۵۵ ساله است به اسوشیتدپرس گفته هنوز ۱۰ سال تا پایان دوران خدمتش باقی مانده بود . ایران ایر تا زمان انتشار این گزارش در این خصوص اظهار نظر نکرده است.
XS
SM
MD
LG