لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۹

تجمع کارکنان آبفا اهواز؛ اعتراض به «اقدام غیرکارشناسانه مسئولان» و «سقوط سطح خدمت‌رسانی»


آرشیو
آرشیو

کارکنان شرکت آب و فاضلاب اهواز در اعتراض به مشکلات ناشی از ادغام غیرکارشناسانه شرکت آبفای روستایی و شهری، روز دوشنبه ۲۶ مهرماه با تجمع مقابل ساختمان شرکت آب و فاضلاب خوزستان، خواستار رسیدگی به مطالبات و پرداخت معوقات مزدی و حقوقی خود و همچنین مستقل شدن دوباره آبفای اهواز شدند.

پرسنل آبفای اهواز از اردیبهشت ۹۹ که طرح ادغام شرکت‌های روستایی و شهری در آستانه اجرایی شدن بود بارها مقابل استانداری و دفاتر نمایندگان مجلس تجمع کرده و به شرح مشکلات ناشی از این ادغام پرداخته‌اند.

در تجمع روز دوشنبه ۲۶ مهرماه یکی از نمایندگان کارکنان معترض گفت، ماحصل اقدام غیرکارشناسانه مسئولان، باعث تاخیر چهارماهه در پرداخت حقوق پرسنل شد.

وی با اشاره به کمبود تجهیزات برای خدمات‌رسانی پس از ادغام، گفت که با بارش اولین باران، «فاضلاب شهر اهواز را می‌برد ... این کار کاملا غیرکارشناسی بوده است.»

بر اساس تصمیم دولت روحانی در آذر ۹۸ وزارت نیرو طرح ادغام ۳۱ شرکت روستایی در شرکت‌های آب و فاضلاب شهری را اجرایی کرد. در نیمه دوم سال ۹۹ با واگذاری آبفا روستایی به آبفا خوزستان تعداد قابل ملاحظه‌ای از کارکنان آبفا روستایی به اهواز منتقل شدند و پرداخت حقوق این کارکنان، توان ادامه فعالیت را به مرور از آبفا سلب کرد.

در تجمع امروز یکی از کارکنان معترض خطاب به وزیر نیرو گفت که چرخه خدمت‌رسانی به شهروندان اهوازی مختل شده و ادامه این روند به یک بحران شدید و بی‌سابقه اجتماعی تبدیل خواهد شد. وی «تجمع فاضلاب در سطح شهر اهواز» را نشان‌دهنده «سقوط سطح خدمت‌رسانی» دانست.

به گزارش ایلنا، این کارگران معترض خواستار مستقل شدن دوباره آبفا اهواز هستند تا بیش از وقوع مشکلات بیشتر، این شرکت به وضع قبلی خود بازگردد.

به تازگی نماینده خرمشهر در مجلس در نشستی که با حضور وزیر نیرو برگزار شده بود، گفت که در آبادان و خرمشهر «آب فاضلاب به خورد مردم می‌دهیم.»

XS
SM
MD
LG