لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۱

امام جمعه اهواز در انگلیس به سر می برد


محمدعلی موسوی جزایری امام جمعه اهواز از جمله مقاماتی بود که در تظاهرات کارگران فولاد اهواز مورد انتقاد گرفت.
محمدعلی موسوی جزایری امام جمعه اهواز از جمله مقاماتی بود که در تظاهرات کارگران فولاد اهواز مورد انتقاد گرفت.

پس از انتشار خبرهایی مبنی بر درگذشت محمدعلی موسوی جزایری امام جمعه اهواز، حالا رسانه‌های ایران از حضور او در کشور انگلیس خبر می دهند.

مسئول امور رسانه‌ای امام جمعه مدعی شد که او به منظور «تبیین آرمان‌های انقلاب برای خارج نشینان» سفر کرده است.

موسوی جزایری از جمله مقاماتی بود که در تظاهرات کارگران فولاد اهواز مورد انتقاد گرفت و کارگران بارها خیابان منتهی به خانه او را به منظور رسیدگی به وضعیت معیشتی خود بستند.

در یکی از اعتراضات کارگران فولاد اهواز که برابر خانه موسوی جزایری، امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در خوزستان، علیه بی کفایتی فرماندار و ناتوانی رژیم برپا شده بود، یکی از کارگران فریاد می زد: «فردا جواب خدا را چه می خواهید بدهید؟ مگر شما قرآن نمی خوانید؟ مگر شما دین خدا را برای مردم تفسیر نمی کنید؟ چرا ما را به ذلت و خواری می کشانید؟»

مقامات نزدیک به حکومت جمهوری اسلامی با توجه به اقدامات ضد حقوق بشری در ایران به ندرت به کشورهای اروپایی سفر می کنند و یا این سفرها کمتر اطلاع رسانی می شود. این بار نیز خبر حضور او در انگلیس پس از آن خبری شد که شایعه شده بود که او درگذشته است و نزدیکان او برای تکذیب خبر مرگ او، گفتند در انگلیس است.

مایک پمپئو سه روز پیش درباره سفر مقامات جمهوری اسلامی و اعزام فرزندان آنها برای زندگی در آمریکا گفته بود مقامات جمهوری اسلامی از ثروت مردم ایران می دزدند و به فکر منافع خود هستند.

در سالهای اخیر که مشکلات اقتصادی در ایران بر مردم فشار آورده، مقام های مذهبی ایران بارها برای درمان به خارج از کشور سفر کرده اند. از جمله می تواند به محمود هاشمی شاهرودی، رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد که پیش از مرگ در بیمارستانی در آلمان بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG