لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۸

اوليور استون احمدی نژاد را روی پرده سينما می برد؟


اوليور استون احمدی نژاد را روی پرده سينما می برد؟
اوليور استون احمدی نژاد را روی پرده سينما می برد؟

نشنال روزنامه انگليسی زبان امارات متحده عربی زير عنوان "بزودی: احمدی نژاد از طريق دوربين اوليور استون" می نويسد حدس و گمان زنی در ميان علاقمندان ايرانی فيلم های سينمائی رايج و فراوان است. آيا اوليور استون سرانجام مستعد رسيدن به آرزوی ديرين خود برای تهيه فيلمی پرفروش در باره محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری آتشين مزاج ايران است؟ به گزارش ديروز رسانه های خبری ايران، اين کارگردان آمريکائی جنجالی برنده سه جايزه اسکار، قرار است اين ماه وارد تهران شود، و پسرش، شان، هم اکنون در جمهوری اسلامی در پی يافتن مکان های لازم برای يک فيلم مستند است.

شان استون قرار بود ديروز در تهران با نمايندگان وسائل ارتباط جمعی صحبت کند، اما رسانه ها می گويند اين قرار عملی نشد. بهمين جهت، پروژه، کماکان به صورت يک راز باقی است.

مقامات ايرانی هنوز کاملا نمی دانند در باره اوليور استون بايد چگونه اظهار نظر کنند. آنها به هاليوود، که مدعی اند در خدمت منافع صهيونيستی است، و از روی بدخواهی و به عمد ايران را بد جلوه می دهد، بشدت بدگمانند.

اوليور استون در عين حال يکی از مشاهير در هاليوود است که همراه با استيون اسپيلبرگ، مارتين اسکورسیسی و انگ لی در سال ۲۰۱۰ خواستار آزادی جعفر پناهی فيلمساز سرشناس ايرانی محبوس به اتهام فعاليت های ضد رژيمی شدند.

رئيس جمهوری ايران که عاشق دوربين است در سال ۲۰۰۷ گفته بود در اصل مخالف آن نيست که استون وی را روی پرده سينما ببرد. با اينحال آقای احمدی نژاد خواسته بود از هدف پروژه و تصويب فيلمنامه مطمئن شود.

مقامات ايرانی در آن هنگام پذیرفته بودند که استون بخشی از اپوزيسيون آمريکاست، اما با اعلام اين نظر که حتی اپوزيسيون نيز در آمريکا بخشی از شيطان بزرگ است، برنامه ساختن فيلم را متوقف ساختند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG