لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۱

سخنان مصباحی مقدم درباره اختلاف احمدی نژاد و خامنه ‌ای در مذاکرات هسته ای


محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران
محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران

غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در سخنانی که سایت خبری تابناک آن را منتشر کرده است، با اشاره به بخشی از اختلافات محمود احمدی نژاد و رهبر جمهوری اسلامی در دوره دوم ریاست جمهوری او، تاکید کرد که او دیگر فرد مناسبی برای مدیریت کشور نیست.

آقای مصباحی مقدم در پاسخ به پرسشی درباره سفرهای اخیر احمدی‌نژاد که از سوی برخی آغاز تلاش‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ برآورد شده، با اشاره به مخالفت احمدی نژاد با آیت الله علی خامنه‌ای گفت: "احمدی‌نژاد لیاقت این که یک بار دیگر به صحنه قدرت بیاید را ندارد."

آقای احمدی نژاد به مخالفت رهبر جمهوری اسلامی با معاون اولی مشایی در دوره دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد اشاره کرد و این که احمدی نژاد با وجود اطلاع از نامه مخالفت آیت الله خامنه ای در این باره، باز هم اعتنایی به این مخالفت نکرد.

او همچنین به اختلاف نظر احمدی نژاد با رهبر جمهوری اسلامی درباره تصدی حیدر مصلحی بر وزارت اطلاعات اشاره کرد که به قهر و خانه نشینی احمدی نژاد منجر شد؛ امری که آقای مصباحی مقدم آن را حرکتی بسیار ناپسند عنوان کرد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در ادامه گفت که احمدی نژاد حتی در حل و فصل پرونده هسته‌ای هم با آیت الله خامنه‌ای به اختلاف خورد.

او گفت که در ادامه اقدامات ستاد ویژه تدابیر اقتصادی برای دور زدن تحریم‌ها، "احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که ما به آخر خط رسیدیم و با توجه به قطعنامه‌های شورای امنیت درباره انرژی هسته‌ا‌ی باید آن را امضا کنیم"، ولی به گفته آقای مصباحی مقدمآیت الله خامنه‌ای با این گزارش مخالفت کرد.

به گفته او، بعد از این مخالفت احمدی‌نژاد با رهبر جمهوری اسلامی دیدار کرد و گفت اگر شما این دیدگاه را قبول ندارید، من دیگر مسئول این پرونده نیستم و رهبری هم گفت که خودش مسئولیت پرونده هسته‌ای را قبول می‌کند.

به اعتقاد آقای مصباحی مقدم، با توجه به این اتفاقات شورای نگهبان صلاحیت آقای احمدی نژاد را برای حضور در انتخابات تایید نمی‌کند.

دو هفته پیش نیز احمد توکلی، نماینده مجلس و از چهره‌های سرشناس اصولگرایان در واکنش به شایعاتی درباره احتمال نامزد شدن احمدی نژاد گفته بود که به اندازه کافی دلیل شرعی و قانونی برای رد صلاحیت احمدی نژاد وجود دارد.

XS
SM
MD
LG