لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۳

اذعان احمدی نژاد به بروز شکاف در رژيم اسلامی


اذعان احمدی نژاد به بروز شکاف در رژيم اسلامی
اذعان احمدی نژاد به بروز شکاف در رژيم اسلامی

گاردين زير عنوان «اذعان ریيس جمهوری ايران به اختلاف با چهره های سرشناس و ارشد اسلامی کشور» و با اين سوتيتر «محمود احمدی نژاد می گويد وی در نقطه مقابل کسانی قرار دارد که او را به انحراف از انقلاب متهم کرده اند» می نويسد محمود احمدی نژاد ریيس جمهوری ايران برای نخستين بار اذعان کرده است که ميان وی و بعضی از عالی مقام ترين چهره های سرشناس رژيم اسلامی اختلاف افتاده است.

ریيس جمهوری در نخستين کنفرانس خبری خود پس از علنی شدن مبارزه قدرت ميان وی و آيت الله علی خامنه ای رهبر ارشد (ولی فقيه) گفت «روش دولت کاملا روشن است اما با روش دولت های گذشته زاويه ۱۸۰ درجه ای دارد،و يا اينکه در نقطه مقابل آنهاست.» وی ضمن کم رنگ جلوه دادن اظهار نظرهای حاکی از اختلاف با علی خامنه ای، محافظه کاران حکمرانی را مقصر شناخت که دولت را به انحراف از انقلاب متهم کرده اند.

محافظه کاران نزديک به رهبر ارشد در ماه های اخير عليه ریيس جمهوری و متحدانش، که به اعتقاد آنان برتری ولايت فقيه را تضعيف می کنند، به مبارزه ای شديد متوسل شده اند.

مقامات ارشد در سپاه قدرتمند پاسداران انقلاب، و بعضی از روحانيون سرشناس کشور که پيشتر از احمدی نژاد حمايت می کردند، اکنون خود را از وی دور نگاه می دارند. آنهایی که در اردوگاه او باقی مانده اند با اتهامات «جادوگری»، «انحراف» و حتی «جاسوسی» مواجه اند، و برخی از دستياران رياست جمهوری بازداشت شده اند.

احمدی نژاد حاضر نشد به پرسش های بيشتر راجع به مبارزه قدرت پاسخ بدهد و گفت موضع ما فعلا اين است که ساکت بمانيم. سکوتی الهام بخش وحدت.

حاميان علی خامنه ای معتقدند احمدی نژاد پس از برخورد ماه آوريل با رهبر ارشد بر سر انتصابات کابينه علنا و بطور کامل از وی حمايت نکرده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG