لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۷

اسماعیل احمدی مقدم: اگر کسی بخواهد خيابان‌ها را در چهارشنبه‌ سوری ببندد با او برخورد می‌کنيم


اسماعیل احمدی مقدم: اگر کسی بخواهد خيابان‌ها را در چهارشنبه‌ سوری ببندد با او برخورد می‌کنيم
اسماعیل احمدی مقدم: اگر کسی بخواهد خيابان‌ها را در چهارشنبه‌ سوری ببندد با او برخورد می‌کنيم

به گزارش خبرگزاري ایلنا اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نيروی انتظامی با اشاره به نزدیک شدن به آخرین چهارشنبه سال گفته است «بايد قاطعانه از حوادث آن روز جلوگيری شود».

اسماعیل احمدی مقدم در مراسم تودیع و معارفه معاون عملیات نیروی انتظامی ضمن بیان این موضوع که «با طرح تساهل و تسامح، همه درها به روی جاسوس ها باز شد، به طوری که سعی کردند که خارجی و دشمن مفهومی نداشته باشد» گفت: « بی بی سی، رسانه‌ای در اختيار MI6 (سازمان اطلاعات و امنیت بریتانیا و صدای آمریکا متعلق به سازمان سی آی ای (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) است. احمدی مقدم گفت: «برخی با آنها تماس می‌گيرند و بيانيه عليه ملت ايران می‌دهند. می‌خواهند قبح اين دشمن را بريزند و دستگاه اطلاعاتی را تضعيف کنند».

این چندمین بار است که مقامات امنیتی جمهوری اسلامی با انتساب رسانه‌های فارسی خارج از ایران به دستگاه‌های اطلاعاتی غربی، افرادی را که با این رسانه‌ ها تماس گرفته‌ اند به جاسوسی متهم می‌کنند.

پیشتر برخی از مقامات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، هر گونه ارتباط با رسانه‌های فارسی خارج از کشور را ممنوع و از مصادیق مشارکت در براندازی نرم عنوان کرده بودند. در ماه های گذشته بسیاری از بازداشت شدگان به همکاری با رسانه های خارجی و جاسوسی متهم شده اند.

فرمانده نيروی انتظامی، آزادی را دستاورد انقلاب دانست و گفت: «در جامعه آزاد قرار نيست جاسوس آزاد باشد و قرار نيست به اسم آزادی، امنيت ملی مخدوش شود».

اسماعیل احمدی مقدم گفت اقدامات افراد در ارسال خبر و گزارش‌ها به سرويس‌های بيگانه کنترل و در حسابشان ثبت می‌شود. او گفت: «اگر به بعضی‌ها گفته نمی‌شود فکر نکنند که نمی‌دانيم».

فرمانده نيروی انتظامی ضمن بیان این که «جا برای فتنه گری در جامعه نباید وجود داشته باشد» گفت: «ضد انقلاب رسمی، منافقين، کمونيست و فراری همه اينها در طيف دستگيرشده‌ها هستند و طيف دستگيری‌ها مشخص است. از اين رو ديگر آنها که انتقاد از عملکرد می‌کنند آن‌ قدر باهوش هستند که انتقادشان با مخالفت با اصل نظام يکی نباشد».

در ماه های پس از انتخابات ریاست جمهوری و اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد صدها تن از تظاهرکنندگان معترض خیابانی، روزنامه نگاران و فعالان سیاسی بازداشت شدند، بسیاری از آنان مورد شکنجه و حتی تجاوز جنسی در زندان ها قرار گرفتند، شماری از آنان اعدام و شماری به حبس های طولانی مدت محکوم شدند.

دستگيرشدگان، از ضد انقلاب تا فراری


اسماعیل احمدی ‌مقدم در ادامه سخنانش درباره وقایع پس از انتخابات گفت: «اين آقا بيانيه می‌دهد که من فلان ساعت می‌آيم فلان نقطه و رمز عمليات ضد انقلاب صادر می‌کند و بعد می‌گويد ما با آنها کاری نداريم. با زدن اين حرف‌های ابلهانه فکر می‌کند ما اينجا نشسته‌ایم».

احتمالا اشاره آقای احمدی مقدم به حضور از پیش اعلام شده مهدی کروبی از چهره های شاخص منتقد به انتخابات ریاست جمهوری است که یک بار پیش از برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان و بار دیگر پیش از برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن، زمان و مکان پیوستن خود به راهپیمایان را اعلام کرد. آقای کروبی و یا نزدیکانش، در هر دو بار با برخورد قهرآمیز نیروهای امنیتی و انتظامی مواجه شدند.

اگر کسی بخواهد خيابان‌ها را در چهارشنبه ‌سوری ببندد با او قاطعانه برخورد می‌کنيم

رئيس پليس کشور با اشاره به نزدیک شدن به جشن چهارشنبه سوري گفت: «بايد قاطعانه از حوادث آن روز جلوگيری شود». او گفت: « اگر افراد با وسايل کم‌خطر و حضور پدر و مادر شادی کنند ما مانع نمی‌شويم اما اگر بخواهند جای ديگر بروند خيابان را ببندند و ايجاد مزاحمت کنند، برخورد می‌شود».

او در بخش دیگری از سخنان خود از تکمیل نظارت بر شهرها، راه‌ها و مرزها تا پایان برنامه پنجم خبر داد و هشدار داد «عده‌ای مغالطه نکنند که این دوربین‌ها برای کار اطلاعاتی است و حریم خصوصی مردم را نشانه گرفته است».

چندی پیش برخی کارشناسان گفتند دستگاه های امنیتی برای کنترل و شناسایی معترضان از دوربین های مداربسته کنترل ترافیک استفاده می کنند.

XS
SM
MD
LG