لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۸

اکران پرماجرا، کنگره به دنبال صادر کننده ویزای پرویز پرستویی


ارتباط پرویز پرستویی با قاسم سلیمانی
ارتباط پرویز پرستویی با قاسم سلیمانی

کنگره ایالات متحده، در حال تحقیق درباره تصمیم دولت بایدن برای اعطای ویزای آمریکا به یک تبعه ایرانی مرتبط با نیروی قدس سپاه پاسداران و فرمانده سابق آن، قاسم سلیمانی است.

جیم بنکس، عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا از دولت جو بایدن خواست توضیح دهد، چرا به پرویز پرستویی بازیگر ایرانی ویزا داده است. واشنگتن فری بیکن می‌گوید:« پرستویی ارتباط آشکار با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارد، سازمان تروریستی که مسئول کشتار تعداد زیادی از آمریکایی‌ها است.»

حواشی اکران سینمایی «هزار و یک روز» در آمریکا همچنان ادامه دارد، پرویز پرستویی که چهره اصلی این اثر به کارگردانی حبیب احمدزاده است، برای شرکت در این مجموعه برنامه‌های مرتبط با اکران این فیلم به آمریکا سفر کرد، در مراسم نمایش فیلم در لس‌آنجلس، تعدادی از ایرانیان با گردهمایی مقابل سینما، ضمن انتقاد از روابط پرویز پرستویی، با برخی مقامات و مسئولین حکومت ایران، به حضور او در آمریکا اعتراض کردند.

منتقدین با در دست داشتن تصاویر دو نفره پرویز پرستویی با قاسم سلیمانی، از فرماندهان کشته شده سپاه قدس، به شدت از سکوت او در قبال کشتار معترضان آبان ۹۸ انتقاد کردند.

در جریان اکران فیلم در شهر آناهایم زمانیکه پرویز پرستویی وقتی با اصرار سام رجبی برای پاسخ دادن به ارتباطش با قاسم سلیمانی مواجه شد، به او حمله کرد و گوشی او را به زمین انداخت.


بنکس نماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان معتقد است، اعطای ویزا به نزدیکان سپاه پاسداران می‌تواند به تقویت هسته‌های تروریستی این ارگان در ایالات متحده کمک کند.
این قانونگذار، از وزارت امور خارجه خواسته است تا حداکثر ۲۰ ماه می در خصوص اعطای ویزا به پرستویی و همراهانش پاسخ دهد.

XS
SM
MD
LG