لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۹

روزانه ۳۷ نفر در تصادفات نوروزی امسال جان باختند


بنابر اعلام رسمی مقامات ایران، در ۱۰ ماه سال ۹۷ بیش از ۱۴هزار نفر جان خود را در تصادفات رانندگی از دست داده اند و در تعطیلات نوروزی سال ۹۸ نیز روزانه ۳۷ نفر در تصادفات جان باخته‌اند.

کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا، روز دوشنبه ۱۹ فروردین با اعلام این خبر گفته است که آمار جان باختگان تصادفات نوروزی امسال ۳۳ درصد کاهش یافته است.

با این حال در نوروز ۹۸، روزانه ۳۷ نفر براثر تصادفات جان خود را از دادند آماری که گزارش شده در نوروز ۹۷، روزانه ۵۷ نفر بوده است.

کاهش تصادفات نوروزی در حالی است که بنا به گفته پلیس به دلیل شرایط آب و هوایی در نوروز امسال به طور متوسط روزانه ۴۲ محور مسدود می‌شده است.

اما در ۱۰ ماهه سال گذشته نیز آمار کشته شدگان تصادفات، ۱۴ هزار و ۶۸۵ نفر۹۷ در معابر درون و برون شهری اعلام شده است و هنوز هم پراید مرگبارترین خودرو در ایران محسوب می شود. به طوری که بنابر گزارش پلیس راهور ایران در نوروز امسال ۲۵ درصد تصادفات مربوط به این خودرو بوده و پس از آن پژو و سمند قرار دارند.

ایران از جمله کشورهایی است که بیشترین تلفات تصادفات جاده را دارد. کارشناسان و مقام‌های پلیس بیشترین دلیل تصادفات مرگبار جاده ای را استاندارد نبودن خودروها و نبود ایمنی کافی، مشکلات جاده‌ها، و رعایت نکردن قوانین راهنمایی رانندگی از سوی رانندگان دانسته‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG