لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۲

آخرین پرده از اختلاف با رئیسی که از بسیج آمد؛ عادل فردوسی پور از برنامه ۹۰ حذف می‌شود


علی فروغی(راست) در کنار عادل فردوسی پور
علی فروغی(راست) در کنار عادل فردوسی پور

در حالیکه گفته می شد رئیس صدا و سیما رفتن عادل فردوسی پور از برنامه ۹۰ را رد کرده، یک مقام صدا و سیما تائید کرد که برنامه ۹۰ در سال آینده بدون مجری سرشناس آن برگزار می‌شود.

در روزهای اخیر و در پی روشن‌تر شدن اختلافات عمیق رئیس شبکه سه سیما با علی فروغی مدیر شبکه سه، مدیر گروه ورزش این شبکه از تغییر کادر برنامه ۹۰ خبر داد.

با این حال، برخی خبرگزاری‌ها با انتشار نقل قول عبدالعلی علی عسگری، رئیس صدا و سیما، روز دوشنبه ۲۷ اسفند نوشتند که مجری برنامه ۹۰ در شبکه سه می ماند و برنامه خود را اجرا می‌کند.

این خبرها اما ساعتی بعد واکنش مدیر روابط عمومی صدا و سیما، محمدحسین رنجبران را در پی داشت که به خبرگزاری ایلنا گفت: «تحولاتی ویژه در برنامه نود از سال آینده صورت خواهد گرفت و این برنامه با گروهی جدید روی آنتن خواهد رفت اما درعین حال از ظرفیت‌های عادل فردوسی‌پور در برنامه‌های دیگر استفاده خواهد شد.»

ساعتی پس از آن نیز فردوسی پور در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اعلام که برنامه ۹۰ دوشنبه شب از جدول برنامه های شبکه سه حذف شده و به دستور مدیر شبکه سه در این شب پخش نمی‌شود.

احتمال رفتن فردوسی پور از برنامه ۹۰ واکنش کاربران توئیتر را در پی داشت که با راه انداختن هشتگ‌های چون #نه به برنامه نود بدون عادل و #عادل فردوسی پور به این تصمیم مدیران صدا و سیما اعتراض کردند.

طی یکسال گذشته، در پی انتصاب علی فروغی، رئیس بسیج صدا و سیما به ریاست شبکه سه، اختلافات عمیقی بین او و عادل فردوسی پور در مورد نحوه پخش برنامه ۹۰ صورت گرفت که منجر به توقف اجرای برنامه برای یک هفته و حذف میهمان خارجی آن در هفته‌ای دیگر شد.

اوج بازتاب اختلاف عادل فردوسی پور و مدیر شبکه سه در برنامه انتخاب بهترین‌های تلویزیون بود؛ هنگامی که فردوسی پور برای دریافت دو جایزه بهترین برنامه(یکی به انتخاب مردم) روی صحنه رفت و به مشکلات و سختی‌های تحمیل شده به برنامه ۹۰ در سال ۹۷ و بی مهری‌های صورت گرفته اشاره کرد.

مدیران صدا و سیما در اظهار نظرهایی گفته اند که به فردوسی پور پیشنهاد قائم مقامی شبکه ورزش شده است، اما او به خبرگزاری ایرنا گفت که برنامه ۹۰ همچون فرزند اوست و فرزندش را با پست و مقام عوض نمی‌کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG