لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۱

احمدی نژاد: ایران پروژه های مهم اتمی اعلام می کند


احمدی نژاد: ایران پروژه های مهم اتمی اعلام می کند
احمدی نژاد: ایران پروژه های مهم اتمی اعلام می کند

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی اعلام کرده است که ایران بزودی دستاوردهای اتمی جدیدی را اعلام خواهد کرد.
احمدی نژاد که روز شنبه در جریان مراسم سی وسومین سالگرد انقلاب ایران، در میدان آزادی در تهران سخن می گفت اظهار داشت: «انشاء الله در روزهای آینده جهان شاهد خواهد بود که ایران دستاوردهای اتمی بسیار بزرگی را به نمایش می گذارد.» او جزییات بیشتری ارائه نداد.
غرب تاکید دارد که هدف برنامه اتمی ایران تولید تسلیحات است. ایران می گوید برنامه اتمی اش برای مقاصد صلح جویانه اجرا می شود.
تنش بین ایران و غرب بر سر برنامه اتمی بالا گرفته است. در هفته های اخیر آمریکا و اتحادیه اروپا برای وادار ساختن ایران به متوقف ساختن غنی سازی اورانیوم، تحریم های اقتصادی بر بانک مرکزی و صنعت نفت را تشدید کرده اند.
احمدی نژاد آمادگی تهران را برای مذاکره با غرب تکرار کرد و یادآور شد تحریم ها به برنامه اتمی پایان نخواهد داد.
او گفت ایران همیشه حاضر به مذاکره بوده است، اما می خواهد که مذاکرات در چارچوب عدالت و احترام صورت گیرد.
احمدی نژاد خطاب به غرب گفت: «اگر شما به زبان زور و اهانت با ما حرف بزنید ، ملت ایران هرگز تسلیم فشار شما نخواهد شد.»
به گزارش خبرگزاری ها، میلیونها ایرانی روز شنبه برای گرامیداشت سی و سومین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرهای سراسر کشور جمع شدند. آنان در تظاهرات ۲۲ بهمن، شعار «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل» سردادند.
در گردهمایی در میدان آزادی، اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت حماس در غزه نیز حضور داشت . او پیش از احمدی نژاد سخن گفت و اظهار داشت حماس اسراییل را هرگز به رسمیت نخواهد شناخت. اسراییل از جمله کشورهایی است که مظنون است ایران اورانیوم را احتمالا برار ساختن اسلحه غنی می کند، و حمله به تاسیسات اتمی ایران را رد نکرده است.

XS
SM
MD
LG