لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۹

صعود مقتدرانه سپاهان


صعود مقتدرانه سپاهان
صعود مقتدرانه سپاهان

تیم فوتبال سپاهان اصفهان با پیروزی بر بنیادکار ازبکستان به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یافت.

در چارچوب دیدارهایِ مرحله یک هشتم نهایی نهمین دوره رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا امروز تیم فوتبال سپاهان اصفهان در ورزشگاه فولادشهر میزبان بنیادکار ازبکستان بود و موفق شد با نتیجه ۳ بر یک حریف خود را شکست دهد. سپاهانی ها در این دیداربا بازوبند مشکی به میدان رفتند که روی آن نوشته شده بود به یاد ناصر حجازی در این بازی که با قضاوت توماساکی از ژاپن برگزار شد.

فابیوجانوآریو در دقیقه ۲۸ و ابراهیم توره در دقیقه ۳۳ در نیمه اول تیم میزبان را پیش انداختند. در نیمه دوم در حالیکه با اخراج ابراهیم توره زردپوشان اصفهانی ده نفره شده بودند بنیادکار به وسیله جورجویچ در دقیقه ۵۷ به یک گل رسید ولی هادی عقیلی در دقیقه ۶۹ از روی نقطه پنالتی برای شاگردان امیر قلعه نویی گل سوم را به ثمر رساند. با توجه به اینکه دیدارهای این مرحله به صورت تک حذفی برگزار می شود، سپاهان مستقیم به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

در منطقه شرق آسیا هم نمایندگان ژاپن و کره‌ جنوبی با پیروزی برابر حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند. در دیداری که میان دو تیم ژاپنی برگزار شد، تیم فوتبال سرزواوزاکا در برابر همشهری خود گامبا اوزاکا با تک گل دایسوکه تاکاهاشی که در دقیقه ۸۹ به ثمر رسید راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

در دیگر دیدار برگزار شده در شرق آسیا تیم فوتبال جونبوک موتورز کره جنوبی با نتیجه ۳ بر صفر تیانجین تدای چین را شکست داد. در این بازی انینهو لی سئونگ هیون برای تیم کره ای گل زدند تا جونبوک موتورز هم به همراه سرزواوزاکای ژاپن به مرحله بعدی این رقابت ها صعود کند.

XS
SM
MD
LG