لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۲

روز شکست ایرانیها در آسیا


روز شکست ایرانیها در آسیا
روز شکست ایرانیها در آسیا

تیم سپاهان اصفهان در دومین روز از هفته چهارم نهمین دوره رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا در بازی مقابل تیم فوتبال الغرافه قطر با نتیجه یک بر صفر تن شکست داد.

سپاهان صدرنشین گروه نخست که پیش از این دیدار با ۹ امتیاز از سه پیروزی خود امید اول صعود به مرحله بعد بود در این بازی در برابر تیم عربی نتیجه را واگذار کرد. شاگردان قلعه نویی که در ورزشگاه اختصاصی الغرافه به قضاوت محسن باسما از سوریه به میدان رفته در نیمه اول در مصاف با شاگردان برنو متسو تن به باخت دادندو یک بر صفر از میزبانش عقب افتادند. در حالیکه دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشته بودند و موقعیت هایی برای گلزنی داشتند تیم الغرافه در دقیقه نوزده توسط آمر دیان به گل برتری دست پیدا کرد. همچنین محسن بنگر در دقایق پایانی از بازی اخراج شد تا نماینده اصفهان با همان نتیجه یک بر صفر شکست بخورد.

اما ساعتی پیش تیم پرسپوليس با شکست خانگی مقابل بنيادكار ازبکستان با دو امتیاز به رده سوم گروه سقوط کرد تا امیدش برای صعود کم رنگتر از قبل شود. قرمزپوشان پرسوليس كه در ديداررفت مقابل نماينده‌ي ازبكستان به تساوي بدون گل رسيده بودند در بازي برگشت هم تسلیم شدند.

در این دیدار که به قضاوت طارق احمد علی از عراق و در حضور نزدیک به ۲۰ هزار تماشاگر برگزار شد، دو تیم حملات خطرناکی روی دروازه هم نداشتند و نیمه اول را بدون گل به رختکن رفتند.

درحاليكه پرسپوليس نیمه دوم را بهتر آغاز كرد، در دقیقه ۶۰ بنیادكار وسیله ی رجب اف با شوتي سنگين دروازه‌ي حقيقي را فرو ريخت. ۹ دقیقه بعد علیرضا محمد که دقایقی از حضورش در زمین گذشته بود روی مهاجم بنیادکار مرتکب خطای پنالتی شد که علاوه بر اخراج خودش یک گل هم به کریم اف هدیه داد. ورود اشپيتيم آرفي و مجبتي زارع براي پرسپوليس تنها یک گل بهمراه داشت اما مانع از شكست خانگي نشد. آرفي دردقيقه‌ ۸۷ يكي از گلها را جبران كرد. در وقتهای تلف شده در حالیکه پرسپولیس یک موقعیت عالی گلزنی را از دست داد در ضد حمله ویکتور کارپنکف گل سوم به ثمر رساند تا پرسپولیس در خانه خود سه بر یک تسلیم ازبکها شود.

XS
SM
MD
LG