لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۱

دو خبر از ورزش ایران


دو خبر از ورزش ایران
دو خبر از ورزش ایران

در ورزش ایران، پدیده جدیدی به نام کشتی گیران لژیونر، درحال شکل گیری است.

پس از آنكه محمدرضا آذرشكيب، در مسابقات وزن ١٢٠ کیلوگرم كشتي آزاد آذربايجان، دوبنده آنکشور را پوشيد و قهرمان شد، سامان طهماسبي، در وزن ٨٤ كيلوگرم و قاسم رضايي در وزن ٩٦ كيلوگرم فرنگي نيز، بر سكوي نخست ايستادند و بشير باباجان زاده، در سنگين وزن فرنگي، مدال نقره گرفت. سامان طهماسبی، دارنده دو مدال برنز جهان،بعنوان اولین کشتی گیرِ ایرانی، تابستانِ گذشته با ملیتِ آذربایجان، در رقابتهای قهرمانی جهان، در مسکو، به روی تشک رفت، ولی قاسم رضايي، که در سال ٢٠٠٧، مدال برنز جهان را، بر گردن آویخت و در المپيك پكن هم، ملي‌پوش ايران بود، بهمراه محمدرضا آذرشكيب، دارنده دو نقره جوانان جهان و بشير باباجان‌زاده، دارنده مدالهای نقره وبرنز جوانان جهان، برای اولین بار است که، با دوبنده کشوری دیگر، کشتی می گیرند. به نظر میرسد، پس از صدور بازیکنان فوتبال، کاراته و جودو، پدیده ی جدیدی به نام کشتی گیران لژیونر نیز در حال رشد است. پیشتر رئيس فدراسيون كشتي ایران ، محمدرضا یزدانی خرم، حضور سامان طهماسبي در تيم ملي آذربايجان را صادر كردن كشتي‌گير ناميد و آن را بدون اشكال دانست.

رييس سازمان تربيت بدني ایران، علي سعيدلو، در ملاقاتش، با امير قطر،آمادگی ایران را، برای برگزاري برخی از دیدارهای جام جهاني ۲۰۲۲، اعلام کرد.

سعیدلو که بهمراه تیم ملی فوتبال، در قطر حضور دارد، ابتدا بعنوان پاداشِ قهرمانی جام ملتهای آسیا، که ۱۷م دیماه آغاز میشود، وعده ۱۵۰ سکه طلا، به بازیکنان داد. ملی پوشان فوتبال ایران، فردا طی یک دیدار تدارکاتی مقابل قطر، به میدان می روند. سعید لو درباره جام جهانی ۲۰۲۲ به خبرنگاران گفت، قطری ها، از ایران در زمينه مديريت كار، معماري وتبليغات، خدمات و امکانات می خواهند، و او نیز معتقد است که، برخي از بازي‌هاي مقدماتي جام جهانی ۲۰۲۲ را، مي‌توان در ايران، برگزار کرد.

XS
SM
MD
LG