لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۳

احمد يزدانفر محافظ ارشد مير حسين موسوی بازداشت شد


احمد يزدانفر محافظ ارشد مير حسين موسوی بازداشت شد
احمد يزدانفر محافظ ارشد مير حسين موسوی بازداشت شد

یک وب سایت اپوزیسیون در ایران می گوید مقامات امنیتی محافظ اصلی میر حسین موسوی را دستگیر کرده اند.

گزارش وب سایت کلمه حاکی است احمد یزدانفر دستگیر و به نقطه نامعلومی برده شده است.

او بیش از بیست سال به عنوان محافظ اصلی موسوی کار کرده است.

در سرکوب اپوزیسیون در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب دوباره محمود احمدی نژاد، صدها فعال از جمله چندین دستیار و متحد سیاسی موسوی دستگیر شده اند.

اپوزیسیون احمدی نژاد را به تقلب در انتخابات متهم می کند و می گوید موسوی برنده واقعی بوده است.

در خبری ديگر وب سايت کلمه در گزارشی پيرامون وضعيت برخی زندانيان سياسی از افزايش فشار بر عليرضا بهشتی يکی از مشاوران مير حسين موسوی خبر داده است. عليرضا بهشتی شيرازی سردبير روزنامۀ توقيف شدۀ کلمه سبز، ۱۴۰ روز است که در بازداشت به سر می برد. برخی منابع خبر داده اند که بازجويانِ وی از تعيين تکليف پرونده آقای بهشتی جلوگيری می کنند تا درخواست همکاری با آنان را بپذيرد.

در همين حال شورای هماهنگیِ جبهه اصلاحات از ممنوعيت فعاليت سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت انتقاد کرده است. در اين بيانيه آمده است توقيف مطبوعات و اعلام ممنوعيت فعاليت احزاب اصلاح طلب به حذف سرمايه های اجتماعی منجر خواهد شد و تنها رفع اين موانع است که می تواند شادابی سياسی را در جامعه، احيا کند. اين بيانيه در همين راستا خواستار اجرای بی کم و کاستِ قانون اساسی شده است.

جمعی از خانواده های زندانيان سياسی نيز با صدور بيانيه ای گفته اند از قوه قضاييه به خدا پناه می بريم. در اين بيانيه آمده است که يک شهروند عادی، يک زن خانه دار، يک روزنامه نگار، يک دانشجو و يک فعال حزبی، چه چيزی برای کتمان داشته اند که حتی پس از ماه ها بازجويیِ طاقت فرسا، بر کسی معلوم نشده است؟ در ادامه اين بيانيه آمده است که هفته گذشته ۵ نفر را در زندان اوين اعدام کرده اند. اعدام هايی که پر از ابهام در مورد پروسه دستگيری، بازجويی، تشکيل دادگاه، چگونگی صدور حکم و اجرای حکم و حتی زمان اجرای آنهاست. به همين دليل نويسندگانِ بيانيه نسبت به سرنوشت فرزندان خود، اظهار نگرانی کرده اند.

XS
SM
MD
LG