لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۵

گروهی از نمایندگان مجلس: با «سران فتنه» برخورد شود


Some refugees have jobs with the construction companies rebuilding the camp. Workers say the pay is low, and often late.
Some refugees have jobs with the construction companies rebuilding the camp. Workers say the pay is low, and often late.

۱۷۵ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی خواستار برخورد سریع با «سران فتنه» شدند.

این نمایندگان ضمن ابراز تأسف درباره احضار مسئولان برخی نشریات و رسانه های وابسته به حکومت به دادگاه در ابتدای نامه خود از به دادگاه کشیده شدن حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان به دلیل «شکایت یک عنصر مدافع فرقه ضاله بهائیت و همکار صهیونیست ها» و محاکمه مدیران روزنامه های جوان و وطن امروز و خبرگزاری های ایرنا و فارس به دلیل «شکایت های سران فتنه» ابراز ناخرسندی کردند.

حسن غفوری فرد، عضوهیأت رییسه مجلس پس از پایان جلسه علنی یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، متن نامه عده ای از نمایندگان خطاب به صادق لاریجانی، را خواند. در این نامه آمده است: «در شرایطی که بنا بر مصالحی درخواست ها برای محاکمه سران فتنه به تعویق انداخته می شود، در نقطه مقابل تسریع در رسیدگی به شکایت سران فتنه و کشاندن حامیان ولایت و مسئولان روزنامه های انقلابی به دادگاه جای تاسف است.»

این گروه از نمایندگان مجلس در ادامه گفته اند «سران فتنه» پذیرای رای دستگاه قضایی نیستند. آنان سپس موضع گیری اخیر میرحسین موسوی در مورد اعدام اخیر پنج زندانی سیاسی را مثال می زنند و می نویسند: «نشانه این ادعا اعتراض وقیحانه این منافقین جدید به حکم اعدام صادره برای پنج تن از محاربان و بمب گذارانی است که دست هایشان به خون مردم بی گناه آلوده بود.»

به دنبال اعدام پنج زندانی سیاسی در زندان اوین تهران در تاریخ ۱۹ اردیبهشت، سازمان ها و گروه های مدافع حقوق بشر ایرانی و بین المللی این رفتار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی را مورد انتقاد قرار دادند.

همچنین میرحسین موسوی و مهدی کروبی با انتقاد از روند دادرسی و تناقض آن با قانون، و عدم ارائه توضیح از اتهامات و روند محاکمه آنان، اعدام این پنج نفر را غیرعادلانه خواندند.

XS
SM
MD
LG