لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۳

صعود ایران به فینال غرب آسیا


صعود ایران به فینال غرب آسیا
صعود ایران به فینال غرب آسیا

در اولين ديدار مرحله نيمه نهايي رقابت‌هاي فوتبال غرب آسيا در اردن، تيم‌هاي ملي ايران و عراق به مصاف هم رفتند که اين ديدار در پايان با نتيجه دو بر يک به سود ايران به پايان رسيد تا این تيم به عنوان نخستين تيم پا به فينال اين رقابت‌ها بگذارد.
در نيمه اول بازيکنان ملي‌پوش ايران چند بار تا آستانه باز کردن دروازه حريف پيش رفتند که با بي‌دقتي مهاجمان ايران اين موقعيت‌ها از دست رفت. عراق نيز يکي دو موقعيت خوب داشت.
در نيمه دوم نيز ايران کار هجومي را آغاز کرد و در دقيقه پنجاه و هشت روي ضربه کاشته‌اي که ايمان مبعلي زيبا و مواج ارسال کرد، توسط سيد جلال حسيني با ضربه سر به گل رسيد.
در ادامه عراقي‌ها بر شدت حملات خود افزودند و روي يکي از حملات‌شان توسط مصطفي کريم و روي غفلت خط دفاعي و دروازه بان تيم ملي ايران به گل رسيدند تا اين ديدار به تساوي برسد، اما اين پايان کار نبود و مهاجم تازه وارد تيم ملي، يعني محمد غلامي در دقيقه هشتاد و سه با ضربه‌اي دقيق توپ را براي دومين بار وارد دروازه حريف کرد تا اين ديدار با نتيجه دو بر يک به سود ايران به پايان برسد.
ماتسو، داور ژاپني اين ديدار به مهدي کريم، مسلوخي، مصطفي کريم از عراق و ايمان مبعلي و احسان حاج صفي از ايران کارت زرد نشان داد. همچنين داور، محمدعلي کريم از عراق را با کارت قرمز مستقيم اخراج کرد.

XS
SM
MD
LG