لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۷:۵۴

هشدار روشنفکران ایرانی نسبت به سرنوشت جنبش سبز


هشدار روشنفکران ایرانی نسبت به سرنوشت جنبش سبز

شماری از روشنفکران ایرانی ساکن خارج با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده اند دل‌ بستن به اصلاحات در چارچوب نظام ولایت مطلقه فقیه به دور از واقع‌ بینی و نادیده گرفتن خواسته‌های ریشه‌ دار مردم است.

به گزارش وب سایت گویانیوز، امضاکنندگان بیانیه گفته اند بیم آن می‌رود که پافشاری بر این گونه مواضع و چشم بستن برواقعیات موجود، به عواقبی بسیار ویرانگر و خطرناک برای ایران بیانجامد.

روشنفکران حامی این بیانیه که ۳۱ نفر هستند، اعلام کرده‌اند ضمن پشتیبانی از مطالبات مطرح شده در بیانیه هفدهم میرحسین موسوی و با درک ضرورت زمان و لزوم همبستگی، اعتقاد دارند که حکومت دینی، برای حفظ خود، میان مناسبات آزاد مردم با یکدیگر از یک سو، و با جهان خارج از سوی دیگر، پرده‌ای ظلمانی می‌کشد.

امضا کنندگان این بیانیه، تاکید کرده اند از جنبش سبز در ایران بی دریغ حمایت می کنند. بیانیه می افزاید سبز، نماد حرکت زنان و مردانی است که به درایت شهروندی رسیده‌اند و پس از تجربه‌ای سی ساله از زیستن در نظام استبداد دینی، اکنون به بهای خون جوانان خود اعلام می‌ کنند که دیگر نمی‌خواهند در قالب هیچ ‌گونه رهبری ذوب شوند.

امضا کنندگان این بیانیه خود را بخشی کثرت‌ باور از حامیان جنبش سبز مردم ایران دانسته و می‌گویند آهنگ درونی و قلبیِ جنبش سبز مردم ایران، صدای ناقوس پایان حکومت ولایی است.

ماشاالله آجودانی، شهریار آهی، صدرالدین الهی، حسین باقرزاده، فرج سرکوهی و منصور کوشان از جمله امضا کنندگان این بیانیه هستند.

XS
SM
MD
LG