لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۶

آیت الله خامنه ای: «دشمنان» به دنبال ایجاد «جنگ داخلی» در ایران هستند


آیت الله خامنه ای: «دشمنان» به دنبال ایجاد «جنگ داخلی» در ایران هستند
آیت الله خامنه ای: «دشمنان» به دنبال ایجاد «جنگ داخلی» در ایران هستند

آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، می گوید «دشمنان» ایران به دنبال وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، از فرصت استفاده کرده اند تا «با استفاده از ابزارهای فرهنگی و ارتباطاتی پيشرفته و با شايعه و دروغ پراکنی و استفاده از برخی بهانه ها، ميان آحاد مردم ترديد، بدبينی، و اختلاف ايجاد کنند» و به این وسیله جنگ نرم را در دستور کار خود قرار داده اند.

به گفته ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، آیت الله خامنه ای در دیدار با بسیجی ها گفت بسیج، که پیشتر با به گفته او «اغتشاشگران» در وقایع انتخابات مقابله کرد، در مقابل هرگونه تهدیدی علیه جمهوری اسلامی در آینده نیز مقابله می کند.

رهبر و دیگر سران ارشد جمهوری اسلامی قدرت های خارجی را مسئول نا آرامی های پس از انتخابات که طی آن محمود احمدی نژاد به عنوان برنده انتخاب شد، می دانند. حامیان اپوزیسیون می گویند در انتخابات تقلبی گسترده صورت گرفته است.

همزمان، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا به نقل از علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، گفت ایران نباید با تغییر رفتار آمریکا در قبال ایران فریب بخورد.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی این سخنان را پس از آن ایراد کرد که بار دیگر آمریکا را به دست داشتن در نا آرامی های پس از انتخابات در ایران متهم کرد و از رفتار آن کشور در مذاکرات بین المللی بر سر برنامه اتمی ایران انتقاد کرد.

ایالات متحده هر گونه دخالت در امور داخلی ایران را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG