لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۶

دادگاه انقلاب ایران یک طرفدار نظام پادشاهی را به مرگ محکوم کرد


دادگاه انقلاب ایران یک طرفدار نظام پادشاهی را به مرگ محکوم کرد
دادگاه انقلاب ایران یک طرفدار نظام پادشاهی را به مرگ محکوم کرد

چندین وب سایت گروه های مخالف گزارش می دهند دادگاه انقلاب نخستین حکم خود از زمان آغاز محاکمه شرکت کنندگان در نا آرامی ها، «محمد رضا علی زمانی» را به مرگ با دار محکوم کرد

دادگاه انقلاب ایران یک فعال طرفدار نظام پادشاهی را در ارتباط با اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری به مرگ محکوم کرده است. از زمان آغاز محاکمات در ماه اوت این نخستین بار است که چنین حکمی صادر می شود.

در چندین وب سایت گروه های مخالف و یک بیانیه پارلمان ایران گفته می شود دادگاه دستور داده است محمد رضا علی زمانی» به دلیل نقشی که در نا آرامی ها داشت به دار آویخته شود.

کمیته ایرانی گزارشگران حقوق بشر می گوید زمانی، که به انجمن سلطنت طلبان تعلق دارد، اجازه نیافت با وکیل مدافع دسترسی داشته باشد.

خبرگزاری مهر در جریان محاکمه گزارش داد زمانی عضو فعال یک گروه «تروریستی» سلطنت طلب بود و علیه نظام اسلامی مبارزه می کرد.

محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب نیز روز پنجشنبه شکایت دولت را که زمانی سعی دادشت جمهور ی اسلامی را سرنگون کند، تکرار کرد.

در لندن، مهرداد خونساری، تحلیلگر ایرانی، و عضو مرکز مطالعات عربی و ایرانی گفت شدت محکومیت با توجه به طرح اخیر رفتاری جمهوری اسلامی شگفت انگیز است.

گروه های طرفدار حقوق بشر می گویند نیروهای امنیتی ایران صدها نفر را در پی تظاهرات علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری دستگیر کردند .

دولت تا کنون بیش از ۱۰۰ نفر از معترضین را به اتهام توطئه چینی برای سرنگونی نظام اسلامی به محاکمه کشیده است.

بر اساس قوانین ایران، محکومین می توانند از احکام صادره استیناف بخواهند.

مقامات دولت ایران طرفداران پادشاهی را به دست داشتن در تعدادی انفجارهای مرگبار در مساجد در سالهای اخیر متهم کرده اند.

XS
SM
MD
LG