لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۴

گزارش شورای ملی مقاومت ایران: رژیم بی‌توجه به مردم، برای سلاح ولخرجی می‌کند


شورای ملی مقاومت ایران گروه مخالف جمهوری اسلامی ایران است.
شورای ملی مقاومت ایران گروه مخالف جمهوری اسلامی ایران است.

وبسایت شبکه خبری فاکس نیوز نوشت: بنا بر گزارش تازه «شورای ملی مقاومت ایران»، قیام دی ماه مردم ایران در سراسر آن کشور علیه رژیم جمهوری اسلامی نتیجه «افزایش کمرشکن قیمت ها و فشارهای اقتصادی بر طیفی از بخش های جامعه بود».

در گزارش این گروه اپوزیسیون جمهوری اسلامی ادعا شده است که علت فقر و محرومیت در میان ایرانی ها این است که رژیم منابع و سرمایه های خود را «صرف سرکوب داخلی، جنگ طلبی و توسعه تروریسم در خارج» کرده است.

عنوان این گزارش شورای ملی مقاومت ایران، «دلایل اصلی فقر و قیام مردمی در ایران» است. تهیه کنندگان گزارش می گویند مبنای آن یک «ارزیابی در سطح عالی» است که در آن آشکار شده است هزینه «حفظ رژیم آخوندی در قدرت» برای مردم ایران حدود ۵۵ میلیارد دلار در سال است.

«شورای ملی مقاومت ایران» در وبسایت خود می گوید «ائتلافی گسترده از سازمان ها، شخصیت های شناخته شده و گروه های دموکراتیک ایرانی است» که در سال ۱۹۸۱ در تهران به ابتکار مسعود رجوی، رهبر مقاومت ایران، تاسیس شد.

بر طبق گزارش جدید، شرکت های تحت کنترل علی خامنه ای بیش از ۵۰ درصد تولید ناخالص ملی ایران را شکل می دهند.

در این گزارش ذکر شده است که بودجه بهداشت و درمان در ایران برای سال آتی ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار است. این مبلغ یک سوم کل بودجه نظامی است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG