لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۴

نامه یک نوکیش مسیحی از اوین: در بازجویی کلامتان سراسر توهین بود


امین افشار نادری (پیراهن قرمز) یکی از چهار مسیحی که به تازگی در ایران محکوم شده است.
امین افشار نادری (پیراهن قرمز) یکی از چهار مسیحی که به تازگی در ایران محکوم شده است.

«مگر من بر علیه شما و سرزمین مان چه اقدامی انجام داده ام که اینقدر کینه بر دل دارید؟ من از انجیل یاد گرفته ام که دشمنان خود را محبت نموده و برای نفرت کنندگان از من، طلب خیر و برکت نمایم؛ اما به راستی شما چه یاد گرفته اید؟» این واژه های دلخراش توسط امین افشار نادری، نوکیش مسیحی در حال اعتصاب غذا در زندان اوین، نوشته شده است.

روت گلِدهیل در وبسایت کریستین تودی نوشت: امین افشار نادری پس از این که هفته گذشته به پانزده سال زندان محکوم شد و ایمان مسیحی اش مورد اهانت بی پایان قرار گرفت تصمیم گرفت تا پای مرگ در زندان اوین دست به اعتصاب غذا بزند. او یکی از چهار مسیحی است که هفته پیش احکام سنگینی دریافت کردند.

سه مسیحی دیگر هر یک به ده سال زندان محکوم شده اند. امین افشار نادری به دلیل اتهام مضاعف توهین به مقدسات به پانزده سال زندان محکوم شده است.

او در نامه اش از زندان می گوید: «من یاد گرفته ام که سخنانی زشت و سخیف بر زبان نیاورم؛ اما شما چه یاد گرفته اید؟ شما که در ایام بازجویی کلامتان سراسر توهین بود و ناسزا، شما که ایمان و اعتقادات مرا به سخره گرفتید و به آیین یکتا پرستی ام تاختید؛ اما من توهینی به شما نکردم...»

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG