لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۳

اعتراض ایران به حذف کشتی از المپیک


رییس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران، تصمیم کمیته بین المللی المپیک به حذف کشتی از رقابت های المپیک ۲۰۲۰ را " اشتباهی بسیار جدی" نامیده و آن را رد کرده است.

هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک - آی او سی - روز سه شنبه در جلسه ای در شهر لوزان ، سویس، تصمیم گرفت باستانی ترین ورزش جهان از المپیک ۲۰۲۰حذف شود

تصمیم هیات نهایی نیست و رای قطعی به تشکیل مجمع عمومی کمیته بین المللی المپیک درشهریور ماه ۱۳۹۲ در شهر بوئنوس آیرس در آرژانتین موکول شده است.

خبرگزاری آسوشیتد پرس روز پنجشنبه درگزارشی به نقل از خبرگزاری ایرنا گفت، محمد علی آبادی رییس کمیته ملی المپیک ایران، تصمیم هیات را " بسیار جدی" دانست و گفت: " با کمک بسیاری از کشورهای بزرگ، ما از اجرای این تصمیم جلوگیری خواهیم کرد."

اسوشتیدپرس می گوید علی آبادی، متحد نزدیک محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران، از هیچ کشوری نام برد. اما روزنامه اعتماد به ایران، آمریکا و روسیه به عنوان " محوری" که باید با طرفداران حذف کشتی از رقابت های المپیک روبرو شوند، اشاره کرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی به نقل از گزارش رویترز می گوید کمیته بین المللی المپیک چهارشنبه شب دربیانیه ای تاکید کرد در مورد حذف کشتی هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

ایرنا می گوید بیانیه در حالی منتشر می شود که اعتراض به چنین اقدامی در بسیاری از کشورها، از جمله روسیه، کشورهای آسیای میانه، آمریکا، ترکیه، هند، یلغارستان، ژاپن وایران جریان دارد.
XS
SM
MD
LG