لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۷

جمعی از طلاب: با مقدسات بازی نکنید


با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری درایران انتقادها و حمایت ها از نامزدان ریاست جمهوری افزایش می یابد.

هرچه به انتخابات نزدیک تر می شویم، موضع گیری ها به نفع یا علیه نامزدها روشن تر و تندتر می شود. این موضع گیری ها به صورت سخنرانی، مصاحبه و یا به صورت بیانیه ها و نامه های سرگشاده اعلام می شوند و در سایت های خبری رسمی و نیمه رسمی ایران انتشار می یابند.

جمعی از طلاب حوزه علمیه قم در نامه سرگشاده ای خطاب به محمدتقی مصباح یزدی، از حمایت، ِبه نوشته این نامه، نادرست او از احمدی نژاد، انتقاد کرده اند. در این نامه طلاب از مصباح یزدی خواسته اند اگر احساس تکلیف می کند پای مقدسات را به میان نیاورد.

مصباح در حمایت از احمدی نژاد
اشاره آنان در این باره به سخنان او در انتخابات پیشین است که پیش از برگزاری انتخابات، به نوشته این بیانیه، در حمایت از محمود احمدی نژاد گفته بود: «دیشب یکی از دوستان در حال احیا پیش از نیمه شب به خواب می رود. در خواب به او ندا می شود که بلند شو برای احمدی نژاد دعاکن. وجود مقدس ولی عصر دارند برای احمدی نژاد دعا می کنند».

مصباح پس از پیروزی احمدی نژاد
این طلاب در بخش دیگری از نامه خود گفته دیگری از محمد تقی مصباح یزدی را نقل کرده اند که پس از اعلام پیروزی احمدی نژاد در انتخابات ۱۳۸۸ بر زبان رانده بود.

او گفته بود: «خدای متعال را شاکریم که زمینه انتخاب چنین شخصیتی رامشحون به کرامات و معجزات بود. عنایات حضرت ولی عصر یار ملت ایران بود که به چنین موفقیتی دست یافت و تلقی ما این است که این نفخه الهی که در این زماندر جامعه ما دمیده شده... مرتبه ای از مراتب چیزی ست که در زمان پیامبر اسلام تحقق یافت و در نهایت به حضرت ولی عصر می رسد».

نامه دانشجویان دانشگاه امام صادق
روز سه شنبه نیز نامه سرگشاده ای با امضای جمعی از دانشجویان دانشگاه امام صادق خطاب به محمدتقی مصباح یزدی منتشر شد که واکنش آیت الله مهدوی کنی و حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان را برانگیخت.
نویسندگان این نامه که نام خود را درپای آن نگذاشته اند، از حمایت آیت الله مصباح از جبهه پایداری انتقاد کرده و این جبهه را در حال «فتنه انگیزی» درکشور اعلام کرده اند.

دربخشی از این نامه خطاب به مصباح یزدی آمده است:«چرا جبهه پایداری که بعضاً در جلسات خصوصی برای شما جایگاه قائم مقامی رهبری قائل میشوند و شما را رهبر معنوی خود می‌دانند و خود را مطیع محض شما میشمرند، دست در دست اعضای این گروه انحرافی دارند و یکی شان جلسات منظم با سرکرده این گروه دارد و دیگری مشاور این گروه است و به جای آنها پروژه افتتاح می‌کند و آن یکی در جلسه سوال از رییس جمهور از جوابهای کم ادبانه او قهقه مستانه میزند و از تذکرات نمایندگان می آشوبد؟»

حسین شریعتمداری این نامه را به دلیل نداشتن امضای مشخص «جعلی » و غیرواقعی دانست و آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان نیز از دانشجویان دانشگاه امام صادق خواست فضای دانشگاه را با سیاست بازی آلوده نکنند.

اصولگرایان منتقد دولت، از جبهه پایداری انقلاب اسلامی با عبارت هایی چون «ساکتین انحراف» و « کاسبین فتنه» یاد می کنند.
XS
SM
MD
LG