لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۵

محکومیت اظهارات ضد یهود مقام ارشد ایران


حرف های عجیب و غریب مقامات رژیم ایران بی سابقه نیست. برای مثال، ادعای محمود احمدی نژاد رییس جمهوری که در ایران همجنسگرا وجود ندارد. یا اعلامیه های پیاپی او که دولت امریکا در پشت سر حملات ۱۱ سپتامبر قرار داشت. یا این ادعا که هالوکاست یک افسانه است. اظهارات تکان دهنده اخیر محمد رضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری ایران افزوده ای بر این مجموعه است.

رحیمی اخیرا در کنفرانس روز جهانی مبارزه با اعتیاد، در برابر دیپلمات های خارجی و مقامات سازمان ملل متحد گفت علت اصلی و ریشه ای قاچاق مواد مخدر را می توان در آموزش های نادرست تلمود، مجموعه قوانین مذهبی و مدنی یهود، پیدا کرد.
او همچنین ادعا کرد که تلمود به یهودیان می آموزد چگونه غیر یهودیان را از بین ببرند تا از یک نطفه در رحم یک مادر یهود حفاظت کنند، و صهیونیست ها پزشکان بیماری های زنان و زایمان را ترغیب می کنند کودکان سیاهپوست را بکشند.

محکومیت بین المللی سریع بود. کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت از اظهارات نژاد پرستانه و ضد یهود محمد رضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری ایران عمیقا ناراحت شد.
بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد گفت او ناچار شده است بارها از رهبران ایران بخواهد از ابراز این نوع نظریات ضد یهود پرهیز کنند و از اظهارات نفرت انگیز و ناشکیبایی مذهبی عمیقاً متاسف است.

وزیر امور خارجه هند گفته های رحیمی را ناراحت کننده و کاملا غیر قابل قبول نامید.
ویکتوریا نولاند سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا در یک بیانیه کتبی گفت ایالات متحده سخنان رذیلانه ضد یهود و نژاد پرستانه معاون اول رییس جمهوری ایران را به شدت محکوم می کند. او یاد آور شد دفتر مسئول پیگیری مسائل مربوط به مواد مخدر و بزهکاری سازمان ملل متحد تایید کرده است که کنفرانس تهران زیر نظر سازمان ملل متحد تشکیل نشد و مقامات شرکت کننده در آن فکر نمی کردند رحیمی اتهاماتی چنین موهن وارد خواهد آورد.
خانم نولاند گفت : ایالات متحده از جلساتی که به بحران های واقعی اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در سراسر جهان بپردازد پشتیبانی می کند. ما یقین داریم طرف های علاقه مند به مبارزه با بلای اعتیاد و قاچاق مواد مخدر کوشش های خود را بر کنفرانس های بین المللی مشروع متمرکز خواهند ساخت، و در محکوم کردن چنین تلاش هایی برای بهره برداری از آنها جهت ایران سخنان نفرت انگیز و نژاد پرستانه به ما خواهند پیوست.
XS
SM
MD
LG