لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۶

دفتر احمدی نژاد ادعای بازتاب را رد کرد


دفتر ریاست جمهوری ایران خبر سایت بازتاب دایربر وجود نواری درباره تقلب در انتخابات سال ۸۸ را رد کرد. پیش از این، سایت خبری بازتاب مدعی شده بود که در صورتی که شورای نگهبان صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی را تایید نکند، محمود احمدی نژاد یک نوار را فاش می کند که در انتخابات گذشته، مسئولان نظام اعلام می کنند هشت میلیون به آرای احمدی نژاد افزوده اند.
دفتر ریاست جمهوری ایران ادعای سایت بازتاب درباره مدرک احمدی نژاد از دستکاری نتیجه انتخابات سال ۸۸ را رد کرد و خواستار برخورد با این سایت خبری شد. با این تکذیب دفتر محمود احمدی نژاد، پرونده انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، همچنان مبهم می ماند.
سایت بازتاب، نزدیک به محافظه کاران منتقد دولت، ابتدای هفته در دو مطلب جداگانه از وجود نواری خبر داد که احمدی نژاد در صورت رد صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی، آنها را افشا می کند. به نوشته این سایت، در روز انتخابات سال ۱۳۸۸ به احمدی نزاد گفته شد شانزده میلیون رای داشته و هر چند پیروزی خفیفی کسب کرده بود اما نظام هشت میلیون به رای او افزود.
آیت الله خامنه ای هرگز اتهام تقلب در انتخابات را نپذیرفته است.

مدتهاست که احمدی نژاد علیه برخی دخالت ها در انتخابات هشدار می دهد اما به نظر می رسد این هشدارها به خاطر نگرانی او از رد صلاحیت احتمالی اسفندیار رحیم مشایی است. به همین دلیل سایت بازتاب نوشته بود که احمدی نژاد قصد دارد اگر رحیم مشایی رد صلاحیت شود، این نوار را رو کند.

افشاگری علیه دیگران. روشی است که پیش از این احمدی نژاد بارها علیه منتقدان خود استفاده کرده است. آخرین مورد مشهور آن افشای فیلمی از پیشنهاد رشوه گیری برادران لاریجانی به سعید مرتضوی بود.

با اینکه فیلمبرداری مخفیانه و پیشنهاد رشوه گیری هر دو جرم محسوب می شوند اما به توصیه آیت الله خامنه ای، تاکنون با هیچکدام از این موارد برخورد نشده است

تقریبا هشتصد روز است که میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد در بازداشت خانگی بسر می برند.
حکومت ایران در تدارک برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره جدید در خردادماه است اما برخی منتقدان می گویند تا ابهامات انتخابات ۸۸ رفع نشود، در انتخابات جدید شرکت نمی کنند.
XS
SM
MD
LG