لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۱

ایرج آرین پور درگذشت


ایرج آرین پور، از همکاران پیشین رادیو صدای آمریکا بامداد روز یکشنبه ۲۶ ژانویه ۲۰۱۴ در یکی از بیمارستان های ویرجینیای شمالی در آمریکا در گذشت.

ایرج آرین پور، از همکاران پیشین رادیو صدای آمریکا بامداد روز یکشنبه ۲۶ ژانویه ۲۰۱۴ در یکی از بیمارستان های ویرجینیای شمالی در آمریکا در گذشت. ایرج آرین پور بیش از یک ماه بود که به بیماری سینه پهلو دچار شده بود و تحت مراقبت های شدید پزشکی قرار داشت ولی شدت بیماری او را در هفتاد و نه سالگی از پای در آورد.

ایرج آرین پور در دانشگاه تهران در رشته زمین شناسی تحصیل کرد ولی علاقه اش به روزنامه نگاری او را به مطبوعات کشاند و تا آنجا پیش رفت که به مدیر کلی امور مطبوعات در وزارت اطلاعات و جهانگردی رسید. پس از آن در دوران بحران کمبود سیمان در ایران مامور خدمت در وزارت بازرگانی شد و در مقام معاون وزرات بازرگانی امور تهیه و توزیع سیمان در کشور به وی سپرده شد.

ایرج آرین پور پس از انقلاب در سال ۱۳۵۷ به آمریکا مهاجرت کرد و در اوائل دهه ۱۹۸۰ میلادی در بخش فارسی رادیوی صدای آمریکا مشغول به کار شد.

او پس از دوره کوتاهی که با دفتر واشنگتن رادیو فردا همکاری داشت در اواخر سال ۲۰۰۳ میلادی خود را بازنشسته کرد تا با فرصت بیشتری به کار روزنامه نگاری و مطبوعاتی بپردازد.

به عنوان بخش کوچکی از فعالیتهای مطبوعاتی او می توان به همکاری با فصلنامه ره آورد، که در لس آنجلس چاپ و منتشر می شود اشاره کرد که مقالات تحقیقی بسیاری در آن نشریه معتبر می نوشت و در برنامه های تلویزیونی بخش فارسی صدای آمریکا نیز به عنوان کارشناس امور ایران و خاورمیانه شرکت می کرد.
XS
SM
MD
LG