لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۲

دبیر خبرگزاری قوه قضاییه ایران اخراج شد


در ادامه بحث ها درباره ممنوعیت نام بردن از محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران، برخی رسانه‌های داخلی از اخراج دبیر خبرگزاری میزان، پس از انتشار پیام تسلیت وزیر دادگستری به محمد خاتمی خبر داده‌اند. خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه است.

پیام تسلیت وزیر دادگستری به محمد خاتمی پس از لحظاتی از روی وبسایت میزان حذف شد. این در حالی است که خبرگزاری ایلنا به نقل از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران عنوان کرده بود که ممنوعیت تصویری و نام بردن از محمد خاتمی موقتی و گذرا است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهوری ایران و علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در گذشت مادر محمد خاتمی را به او تسلیت گفته بودند.

سکینه ضیایی، مادر محمد خاتمی ۱۳ فروردین درگذشت.

ممنوعیت انتشار مطلب یا تصویر درباره محمد خاتمی پیشتر از سوی غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگو و معاون اول قوه قضاییه ایران اعلام شده بود. او این ممنوعیت را مصوبه شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد. پس از آن برخی از چهره‌های سیاسی نظیر علی مطهری نماینده مجلس ایران و نوبخت، سخنگوی دولت، اعلام کردند که شورای عالی امنیت ملی مصوبه‌ای مبنی بر ممنوعیت انتشار تصویر یا مطلب درباره آقای خاتمی ندارد.

XS
SM
MD
LG